کشف یک محموله مواد مخدر در هرات

۸صبح، هرات: فرماندهی پولیس هرات از کشف یک محموله‌ مواد مخدر در این ولایت خبر می‌دهد. سمونوال عبیدالله نورزی، فرمانده پولیس هرات، در یک نشست خبری تأکید نمود این مقدار مواد مخدر در عملیات ویژه پولیس به دست آمده است.

به گفته‌ی او مواد کشف شده از نوع «کریستال» می‌باشد و حدود ۱۳۰ کیلوگرام است و از منطقه «سرک بای‌پس» در نزدیکی بزرگ‌راه هرات – اسلام‌قلعه از سوی پولیس کشف و ضبط شده است.

فرمانده پولیس هرات می‌افزاید در پیوند به این رویداد، شش تن که باشنده‌گان ولایت هرات و ازجمله قاچاق‌بران بزرگ مواد مخدر می‌باشند، همراه با یک میل سلاح کلاشینکوف و دو موتر تیز رفتار بازداشت شده‌اند.

این مقام ارشد نظامی در هرات می‌گوید که قاچاق‎بران قصد داشتند این محموله‎‌ی بزرگ مواد مخدر را به ولسوالی‌های هرات که هم مرز با کشورهای همسایه می باشند، انتقال دهند.

بر اساس معلومات ارایه شده از سوی فرماندهی پولیس هرات، در سال ۱۳۹۸ خورشیدی با اجرای ۳۸۰ عملیات گوناگون، مقدار ۲۹هزار و ۴۲۸ کیلو گرام مواد از شهر و ولسوالی‌های هرات کشف شده است.

سمونوال عبیدالله نورزی می‌گوید در پیوند به این رویددها ۴۳۵ نفر مظنون همراه با ۲۲ میل جنگ‌افزار بازداشت شدند، که میان آنان قاچاق‌بران بزرگ مواد مخدر، چهار شهروند خارجی و ۱۵ زن شامل است.

هرات در غرب کشور با کشورهای ایران و ترکمنستان مرز مشترک دارد از مسیرهای اصلی قاچاق مواد مخدر به شمار می‌رود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن