انفجار در مسجدی در غزنی دو کشته و ۲۰ زخمی برجا گذاشت

۸صبح، کابل: در نتیجه وقوع انفجار ماین جاسازی شده در یک مسجد در مرکز شهر غزنی، دو نفر جان باخته و ۲۰ نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، به روزنامه ۸صبح گفت که در میان کشته‌گان یک کودک و یک مرد شامل‌اند.

این رویداد حوالی ساعت ۷:۰۰ شام روز جمعه، چهاردهم سرطان در مسجد «محمدیه» در منطقه خاک غریبان در مرکز شهر غزنی رخ داده است. عارف نوری گفت که ماین در «منبر» این مسجد جاسازی شده بود و هنگامی که مردم برای برپایی نماز شام تجمع می‌کردند، منفجر شده است.

از جانب دیگر، سخنگوی والی غزنی می‌گوید که تحقیقات ابتدایی نشان می‌دهد که این حمله به دلیل خصومت‌های شخصی با ملا امام این مسجد صورت گرفته است. او افزود که ملا امام مسجد «محمدیه» در این رویداد زخمی شده‌ و برای درمان به کابل فرستاده شده است.

این حمله با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شده است. محمدسرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری در پیامی به همین مناسبت، این رویداد را «غم‌انگیز» توصیف و آن را محکوم کرده است. او افزوده است: «بی‌گمان این گونه حملات و جنایات‌های هولناک به هدف ایجاد نفاق و تفرقه و دامن زدن به اختلافات مذهبی به اجرا گذاشته می‌شود.» به گفته او، حمله بر مساجد و نمازگزاران، حمله بر وحدت و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز مردم مسلمان افغانستان است و دشمنان مردم با این‌گونه حملات می‌خواهند به اختلافات مذهبی، هم‌زیستی و هم‌بسته‌گی مردم افغانستان آسیب برسانند.

او در عین حال از نهادهای امنیتی خواسته است که در تأمین امنیت مراکز دینی و مساجد توجه بیش‌تر ‌کنند. معاون دوم ریاست جمهوری از مردم غزنی نیز خواسته است که در برابر هر نوع دسیسه ایستاده‌گی و وحدت‌شان را حفظ کنند.

ولایت غزنی در جنوب از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود.

دکمه بازگشت به بالا