تسلیم شدن ۶۹ طالب در ولایت غور

۸صبح، هرات: مقام‌های محلی ولایت غور از تسلیم شدن دست‌کم ۶۹ عضو گروه طالبان به نیروهای امنیتی در این ولایت خبر می‌دهند. محمدامین احمدزی، فرمانده پولیس غور به روزنامه ۸صبح می‌گوید این شمار از افراد طالبان در جریان عملیات «طوفان هری‌رود» که در مسیر شاهراه هرات – غور درحال اجرا است به نیروهای امنیتی تسلیم شده‌اند.

فرمانده پولیس غور می‌افزاید که ۱۴ تن از افراد زیر فرمان ملا عبدالباقی، از فرماندهان طالبان در غور صبح روز دوشنبه شانزدهم جدی به نظامیان افغان تسلیم شدند و ۵۵ تن از افراد ملامحسن، از فرماندهان ملامصطفی، فرمانده مشهور طالبان در غور پس از چاشت روز دوشنبه به حکومت تسلیم شدند.

آقای احمدزی تأکید می‌کند در جریان علمیات پاک‌سازی مسیر هرات – غور مقداری جنگ‌افزار، مهمات، تجهیزات نظامی، موتر، و مواد انفجاری از نزد طالبان کشف به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

به گفته او، عملیات «طوفان هری‌رود» در روستاهای ولسوالی «شهرک» ولایت غور جریان دارد و احتمال می‌رود طی روزهای پیش‌رو شمار بیش‌تری از افراد طالبان به حکومت تسلیم شوند.

پیش از این درپی انفجار یک ماین کنار جاده‌ای که از سوی طالبان کارگذاری شده بود، ۲ سرباز پولیس جان باخته و یک تن دیگر زخم برداشت.

تورن‌جنرال فضل‌محمد جنبش، فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب کشور هنگام آغاز عملیات گفته بود طالبان از نُه سال به این‌سو در مسیر شاهراه هرات – غور حضور گسترده دارند و این مسیر مواصلاتی را بر روی رفت‌وآمد مردم بسته‌اند.

علمیات نظامی «طوفان هری‌رود» در هشتم جدی در زون غرب کشور با حضور نیروهای مشترک امنیتی آغاز شد و هدف از آن آماج قراردادن طالبان و بازگشایی مسیرهای مواصلاتی از وجود آنان عنوان شد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن