۳۵ تن در بامیان علیه امریکا تظاهرات کردند

۸صبح، بامیان: منابع محلی در ولایت بامیان می‌گویند که با وجود تلاش‌ها و هشدار‌های طالبان برای کشانیدن مردم بامیان به تظاهرات در برابر امریکا و محکوم کردن حمله این کشور بر هبر شبکه القاعده، ۳۵ تن در این تظاهرات اشتراک کردند.

یک منبع معتبر محلی در ولایت بامیان که خودش نیز هشدار طالبان را دریافت کرده است، روز شنبه، ۱۵ اسد، به روزنامه ۸صبح گفت که طالبان به شورا‌های انکشافی هشدار داده‌اند که اگر آن‌ها مردم را برای اشتراک در تظاهرات بسیج نکنند، از کمک‌های بشردوستانه مستفید نخواهند شد.

در همین حال شماری از کارمندان اداره‌های دولتی بامیان نیز می‌گویند که والی، فرمانده امنیه و رییس استخبارات طالبان در این ولایت به آنان هدایت داده‌اند که در تظاهرات علیه امریکا شرکت کنند.

به گفته این کارمندان، هدایت به‌گونه هشدار‌آمیز به آنان اعلام شده و گفته شده که اگر کارمندی در تظاهرات شرکت نکند، با او برخورد جدی صورت خواهد گرفت و «ممکن از وظیفه برکنار شود».

همزمان با این دانشجویان دانشگاه بامیان‌ به روزنامه ۸صبح می‌گویند: «صبح امروز ما مصروف امتحان بودیم که رییس دانشگاه آمد و گفت که از تمام دیپارتمنت‌ها و از هر صنف باید چهار نفر به شمول دختران در تظاهرات علیه امریکا شرکت کنند.»

با وجود این تهدید‌ها و هشدار‌ها، تظاهراتی با شعارهای «دروغ امریکا شرم‌آور است»، «حمله هوایی امریکا محکوم است» و «حمله هوایی امریکا خلاف قوانین بین‌المللی است» پس از چاشت شنبه، ۱۵ اسد، در مرکز بامیان برگزار شد ‌که در آن حدود ۳۵ تن اشتراک کرد‌ند.

این در حالی ا‌ست که روز گذشته نیز در شماری از ولایت‌های کشور علیه امریکا حرکت‌های اعتراضی با ابتکار طالبان برگزار شد.

دکمه بازگشت به بالا