بازداشت ۳۰ تن به اتهام جرایم مختلف در هرات

۸صبح، هرات: مسوولان محلی در ولایت هرات می‌گویند که دست‌کم ۳۰ تن طی ۱۰ روز گذشته به اتهامات مختلف از جمله حملات تروریستی، جرایم سازمان‌یافته و فعالیت‌های خراب‌کارانه توسط امنیت ملی این ولایت شناسایی و بازداشت شده‌اند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، به روزنامه ۸صبح گفته است که با شناسایی و بازداشت این افراد، از چندین حمله تروریستی، آدم‌ربایی و جرایم سازمان‌یافته پیش‌گیری شده است. به گفته او ۱۰ تن از این افراد متهمانی‌اند که در ترکیب گروه‌های جنایی و جرایم سازمان‌یافته اقدام به آدم‌ربایی می‌کردند.

سخنگوی والی هرات گفت که در میان بازداشت‌شده‌گان، مسوول حملات انفجاری و انتحاری گروه‌های هراس‌افگن نیز شامل است که از ناحیه دوم شهر هرات بازداشت شده ‌است. به گفته او دست‌کم پنج تن از این افراد متهم به اختطاف یک تبعه خارجی از شهر هرات می‌باشند که بازداشت شده و‌ زیر پی‌گرد قرار گرفته‌اند. آقای فرهاد می‌گوید که از نزد این افراد مقداری جنگ‌افزار، اسلحه و مهمات نیز به ‌دست آمده است.

این در حالی ست که حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس‌ جمهور، دیروز به هرات رفت و در آن‌جا گفت که قطعه خاص مبارزه با جرایم سازمان‌یافته و آدم‌ربایی در ولایت هرات تشکیل شده و به فعالیت آغاز می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا