نامزدان اسکار ۲۰۰۹ مشخص شدند

فلم «مورد عجیب بنجامین باتن» شانس اول کسب بیشترین جایزه اسکار امسال است .جوایز سالانه ی اسکار بزرگترین و بااعتبارترین جوایز صنعت سینما به حساب می آید. به گزارش خبرگزاری ها با اعلام نامزد‌ان دریافت جایزه اسکار،  فلم «مورد عجیب بنجامین باتن»  در سیزده رشته نامزد دریافت جایزه شده است. پس از این فلم هم «Slumdog Millionaire» با نامزد شدن در ده رشته شانس دوم  کسب بیشترین جوایز اسکار را دارد.
«شوالیه تاریکی» و «میلک» هم هرکدام در هشت رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌اند.
در بخش بهترین بازیگر زن، امسال مریل استریپ برای پانزدهمین بار نامزد دریافت جایزه اسکار برای بهترین بازیگر در فلم «شک» شده است. دیگر نامزد این رشته کیت وینسلت به خاطر بازی در فلم «خواننده» است.
در لیست نامزد‌های بهترین فلم امسال، فلم‌های «مورد عجیب بنجامین باتن»، «Slumdog Millionaire»، «خواننده» و «فراست-نیکسن» شانس کسب عنوان بهترین فلم را دارند.
در بخش بهترین بازیگر زن علاوه بر استریپ و وینسلت، آنه هات‌وی به خاطر بازی در فلم «راشل ازدواج می‌کند»، آنجلینا جولی به خاطر بازی در فلم» The Changeling «و ملیسا لیو به خاطر بازی در فلم «رودخانه یخ‌زده»  نامزد شده‌اند.
در میان نامزدهای بهترین بازیگر مرد برد پیت که همسرش جولی هم نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن است، شانس اول کسب عنوان بهترین بازیگر مرد به شمار می‌رود. برد پیت در فلم «مورد عجیب بنجامین باتن» نقش بنجامین باتن را بازی می‌کند که به صورت معکوس و از پیری به جوانی زندگی می‌کند. دیگر نامزدهای این بخش فرانک لانگلا به خاطر بازی نقش رییس جمهور سابق امریکا نیکسون در فلم «فراست-نیکسن «، شون پن به خاطر بازی در «میلک»، ریچارد جنکینس به خاطر بازی در فلم «ملاقات‌کننده» و میکی روکر به خاطر بازی در فلم «کشتی‌گیر» هستند.
نامزدهای بخش بهترین کارگردانی مراسم امسال اسکار هم به این ترتیب است: دنی بویل به خاطر» Slumdog Millionair»، استفن دالدری به خاطر «خواننده»، دیوید فینچر به خاطر فلم «بنجامن باتن»، ران هوارد به خاطر فلم «فراست-نیکسن» و گوس وان سانت به خاطر»میلک»

دکمه بازگشت به بالا