۲۰ میلیون دالر برای ساخت و ترمیم چهار سیلو در کابل، هرات، بغلان و قندهار مصرف می‌شود

۸صبح، کابل: وزارت زراعت، آبیاری و مالداری اعلام کرد که بانک جهانی ۵۷.۵ میلیون دالر دیگر به بودجه پروژه اضطراری زراعت و مصونیت غذایی (‏EATS‏) کمک کرده است.‏

براساس آن‌چه وزارت زراعت اعلام کرد، بانک جهانی به دلیل موثر بودن فعالیت‌های پروژه مذکور، ۵۷.۵ میلیون دالر دیگر را به هدف پیش‌برد بهتر فعالیت‌های این پروژه، به بودجه آن اضافه می‌کند که از این میان ۲۰ میلیون دالر برای ایجاد یا ترمیم چهار سیلو در ولایت‌های کابل، هرات، بغلان و قندهار به مصرف خواهد رسید.

طبق اعلام وزارت زراعت، مأموریت بانک جهانی که از ۱۲ الی ۱۵ جولای به هدف بررسی فعالیت‌های پروژه EATS ادامه یافت، کارکردهای این پروژه را مثبت ارزیابی کرد.

 وزارت زراعت می‌گوید که نتیجه بررسی این مأموریت، در جلسه‌ای آنلاین با حضور معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، از سوی مسوولان این مأموریت در میان گذاشته شد.

هم‌چنان ۳۷.۵ میلیون دالر دیگر کمک جدید بانک جهانی، برای بازسازی شبکه‌های آبیاری، توزیع تخم‌های اصلاح شده، ساخت سردخانه‌های صفرانرژی و احداث باغ‌های متراکم در ۳۴ ولایت کشور مصرف خواهد شد.

 پروژه اضطراری زراعت و مصونیت غذایی در سپتامبر ۲۰۲۰ به ارزش ۱۰۰ میلیون دالر شروع ‏شد که بودجه آن به ‌صورت مشترک از سوی دولت افغانستان و بانک جهانی پرداخت می‌شود. اکنون ۵۷.۵ میلیون دالر دیگر، از سوی بانک جهانی به بودجه این پروژه افزوده شده است.‏

دکمه بازگشت به بالا