۲۰ هزار سرباز اضافی دیگر برای افغانستان

پنتاگون، وزارت دفاع امریکا در نظر دارد بیشتر از ۲۰ هزار سرباز اضافی را ظرف ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده به افغانستان اعزام کند.

این سربازان به منظور تامین امنیت انتخابات و مقابله با شورشیان طالبان به افغانستان فرستاده می شوند.
رابرت گیتس، وزیر دفاع امریکا گفته است که او و فرمانده ارتش امریکا روی فرستادن پنج فرقه از سربازان به افغانستان گفتگو کرده اند. چهار فرقه از این سربازان، نیروهای پیاده و یک فرقه دیگر آنها نیروهای هوایی خواهند بود. یک فرقه از سربازان امریکایی شامل ۳۵۰۰ سرباز می شود.
 گیتس گفته است که اکثر این سربازان تا قبل از برگزاری انتخابات در افغانستان، وارد این کشور می گردند.
او گفته است: «من فکر می کنم که این بسیار مهم است تا قبل از برگزاری انتخابات یک موج از عملیات را در افغانستان به اجرا بگذاریم».
به گفته‌ی مسوول مطبوعاتی پنتاگون، این نیروها در واقع به درخواست جنرال دیوید مک کرنن، فرمانده ارشد نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، به این کشور اعزام می گردند.
این در حالی است که یک فرقه از سربازان تازه نفس امریکایی، در اوایل ماه جنوری سال جدید میلادی در مناطق شرقی کشور جا به جا می‌شود تا مشغول آموزش سربازان اردوی ملی گردد.
بقیه نیروهای اعزامی قرار است در اوایل بهار سال آینده به مناطق جنوب افغانستان اعزام گردند تا در کنار مبارزه علیه شورشیان طالب، بر علیه کشت و قاچاق مواد مخدر نیز به جنگ بپردازند.
در حال حاضر حدود ۷۰هزار سرباز خارجی در افغانستان حضور دارند که ۳۲ هزار تن آنها سربازان امریکایی اند.
این در حالی است که وزیر دفاع کانادا از باراک اوباما، رییس جمهور منتخب امریکا خواسته است تا متحدان دیگر ناتو را نیز ترغیب به فرستادن نیروی بیشتر به افغانستان نماید. روز جمعه در جلسه ای میان شماری از اعضای ناتو در کانادا، وزیر دفاع آن کشور گفت: «حقیقت این است که باراک اوباما باید دروازه دیگر اعضای ناتو را نیز دق الباب کند».

دکمه بازگشت به بالا