۱۰ سخت‌ترین کار جهان در سال ۲۰۱۹ – طنز

موسی ظفر

سازمان پوکلفواینت، که مقر آن در ژنیو است و سالانه لیستی از سخت‌ترین کارهای جهان را نشر می‌کند، دیروز لیست ده سخت‌ترین کار جهان در سال ۲۰۱۹ را نشر کرد. جالب‌ این است که از میان ده سخت‌ترین شغل‌های جهان، شش شغل آن مربوط به افغانستان می‌شود و چهار شغل دیگر مربوط به بقیه منظومه شمسی.

این ده شغل که از شاق‌ترین به کمتر شاق لیست شده است قرار ذیل است.

۱٫ گرفتن تذکره بدون اشتباه در افغانستان

یافته‌های سازمان پوکلفواینت نشان می‌دهد که گرفتن تذکره بدون اشتباه از ریاست‌ ثبت احوال نفوس در افغانستان سخت‌ترین کار جهان و تقریباً از ناممکنات است. برای این تحقیق، سازمان با دو میلیون شهروند افغانستان مصاحبه کرده که از آن میان فقط یک‌ونیم نفر از معلومات ثبت‌شده در تذکره‌شان راضی بوده‌اند. به گفته این سازمان، نفری که به صورت کامل راضی بود خودش کارمند ثبت احوال نفوس بوده و آن نفر دیگر که نیم نفر حساب شده در حقیقت کسی به اسم محمد ذین‌العابدین بوده که کارمند احوال نفوس اشتباهاً اسمش را آصف نوشته است. ذین‌العابدین از اسم خود راضی نبوده و از این‌که ریاست اسم او را به آصف تغییر داده نهایت خوشحال بوده. سازمان پوکلفواینت این رضایت را نصف رضایت شمره است.

 

۲٫ آمریت جنکشن برق در افغانستان

آمریت جنکشن برق در افغانستان شغل نسبتاً پردرآمد است اما تأثیر مخربی بر صمیمیت خانواده‌گی دارد. آمر جنکشن از روزی که مکتوب آمریت خود را به دست می‌آورد اعضای اناث خانواده‌اش را وسط طوفان دشنام‌های خلق هل می‌دهد. وضعیت‌اش چنان است که اگر به افراد زورمند برق ندهد، مادرش توسط زورمندان منطقه به گلیم عزا نشانده می‌شود و اگر برق بدهد زن و خواهرش توسط فقراء به ماه عسل برده می‌شود. طالب پایه را خراب کند، آمر جنکشن دشنام می‌خورد. تاجیکستان برق را قطع کند، آمر جنکشن اندوسکوپی می‌شود. برق ضعیف باشد، در هر خانه ذکر خیر آمر جنکشن می‌شود. برق قوی باشد و وسیله‌ای را بسوزاند، باز هم آمر صاحب هدف قرار می‌گیرد. گاهی طوری می‌شود که مردم یک هفته منظم برق دارند و هیچ بهانه‌ای برای دشنام‌دادن آمر ندارند، ولی دلتنگ می‌شوند و می‌گویند: «پدر برقی را لعنت، گوش شیطان کر، این هفته برق خیلی خوب است.»

 

۳٫ تماشای کانال‌های تلویزیون‌ افغانستان

داکتر جورج فلاش، برنده نوبل داروسازی و طبابت در آخرین تحقیق خود دریافته است که تماشای برنامه‌های تلویزیونی که در افغانستان تولید می‌شوند حجره‌های مغز را به مواد غایطه قناری تبدیل می‌کنند. وکیل مدافع حمله‌کننده نیویورک گفته است که دولت امریکا موکلش را با تولیدات تلویزیون‌های افغانستان شکنجه کرده است و خواهان دو میلیون دالر غرامت شده. طبق یافته‌های سازمان پوکلفواینت، برنامه‌های متولد افغانستان عاری از هر نوع آموزش و تفریح و مملو از محتویات افسرده‌کننده و خشن هستند. تبلیغات شرکت‌های خصوصی که در این تلویزیون‌ها نشر می‌شوند نیز آزاردهنده هستند و موجب سرطان پروستات می‌شوند.

 

۴٫ کمیشنری در کمیسیون انتخابات افغانستان

تا هنوز بیش از هفده هزار زندانی از زندان ابوغریب پیشنهاد آزادی به‌ شرط کار به‌عنوان کمیشنر در کمیسیون انتخابات افغانستان را رد کرده‌اند. اکثر این زندانیان به نیروهای آمریکایی گفته‌اند: «بگیرید همین‌جا سر ما را داخل بوجی کنید، گوشت ما را خوراک سگ‌های هار کنید، روی ما بشاشید، بدن ما را با انرژی هسته‌ای سوراخ کنید اما برای کار در کمیسیون انتخابات افغانستان نفرستید.» کمیشنرهای کمیسیون انتخابات افغانستان برای تقلب استخدام می‌شوند و اگر تقلب کنند به زندان می‌روند. اگر نکنند هم به زندان می‌روند. زندانیان ابوغریب گفته‌اند: «وقتی در نهایت به جرم تقلب زندان می‌رویم، چرا همین‌جا بدون تقلب در زندان نباشیم. حداقل پیش خانواده خود آبرو داریم.»

 

۵٫ کلینری مینی‌بوس لین برچی

کلینرهای مینی‌بوس لین دشت برچی از رانده‌ترین انسان‌های روی زمین هستند که در نتیجه دعای بد پدرمادر متولد شده‌اند. بدبخت‌ها باید صبح تاریک به وظیفه بیایند و نصف شب به خانه بروند. در مدتی که وظیفه اجرا می‌کنند یک‌سره توسط مسافرین، موتروان، راننده‌های اطراف، پولیس ترافیک و کراچی‌وان‌ها به دشت بی‌آب‌وعلف برده می‌شوند. پول میده کسی یادش برود دشنام می‌خورد، پول بدل بگیرد از معاشش کسر می‌شود، پول تکه‌پاره بگیرد تحقیر می‌شود، نگیرد توهین می‌شود، مسافرین را به آخر موتر بفشارد بی‌آب می‌شود، آزاد بگذارد موتروان کله‌اش را می‌شکند، خودش را به خاله بمالد خاله دادوبیداد می‌کند، نمالد از کجا تیر شود. سازمان پوکلفواینت معتقد است که کلینری موترهای لین برچی شاقه‌ترین شغل جهان است اما از آن‌جا که مربوط دشت برچی می‌شود اولویت خود را از دست می‌دهد و به رده پنجم سقوط می‌کند.

 

۶٫ مداحی برای اشرف‌غنی، عبدالله و عطامحمد نور

سازمان پوکلفواینت با نهایت شرمساری و سرافکنده‌گی اعلام می‌کند که مداحی برای اشرف‌غنی، داکتر عبدالله و عطامحمد نور، سه نفر از سیاست‌مداران برجسته افغانستان در رده ششم شاقه‌ترین کارهای جهان قرار دارد. این سازمان قصد نداشت تا با آوردن نام این سه نفر درد دل شهروندان افغانستان را تازه کند اما مجبور شد. همین کار را که سازمان از مجبوری انجام می‌دهد، یک عده به عنوان شغل پیش می‌برند. حالا تصور کنید این بدبخت‌ها تا چه حد منفور هستند و از لحاظ شخصیتی رنج می‌کشند.

 

چهار شغل شاق دیگر که مربوط به بقیه کشورهای جهان می‌شوند این‌ها هستند:

۷٫ پاک کردن برف در قطب شمال

۸٫ پاک کردن شیشه طیاره جت در هوا

۹٫ پاک کردن مرداری‌های توییتری دونالد ترمپ

۱۰. پاک کردن گندنه برای سیر کردن نفوس چین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن