ورزش در هفته ای که گذشت

کرکت افغانستان، یک گام تا قهرمانی جهان

تیم ملی کرکت کشور در سومین مرحله راه یابی به رقابت های جام جهانی ۲۰۱۱ کرکت به قهرمانی رسید. این رقابت ها از تاریخ ۲۴ جنوری به میزبانی ارجنتین برگزار شد و تیم های افغانستان، هانگ کانگ، یوگندا، ارجنتین، پی ان جی و جزیره کیمان در آن  حضور داشتند. تیم افغانستان نخستین بازی خود را با تیم یوگندا انجام داد و با تفاوت ۱۳ امتیاز مغلوب گردید. اما در دیدارهای بعدی تیم های هانگ کانگ، ارجنتاین، پاپوا نیو گینی و جزیره کیمان را شکست داد و مقام قهرمانی این رقابت ها را به دست آورد.

گفتنی است که از شمار شش تیم شرکت کننده این رقابت ها تیم های افغانستان و یوگندا به رقابت های ای سی سی که در ماه اپریل ۲۰۰۹ با شرکت ۱۲ تیم در افریقای جنوبی برگزار می شود راه یافتند. در این رقابتها تیم های یوگندا، کینیا، هالند، برمودا، امارات متحد عربی، دنمارک، ایرلند، اسکاتلند، کانادا، عمان و نامیبیا هم شرکت خواهند کرد.

 

باز هم یکی از کارکنان المپیک مورد  لت و کوب قرار گرفت 

بر بنیاد معلومات واصله از مدیریت ترانسپورت کمیته ملی المپیک، یکی از راننده های کمیته ملی المپیک پس از این که از طرف افراد وابسته به فدراسیون فوتبال مورد لت و کوب قرار گرفت، وظیفه را ترک کرد. یکی از کارکنان المپیک که نخواست نام اش ذکر شود، به ۸صبح گفت چون راننده از انتقال دو تن از کارکنان فدراسیون فوتبال خودداری کرد، مورد لت و کوب قرار گرفته است. گفته می شود که تا کنون چندین تن از کارکنان کمیـته ملی المپیک به بهانه های مختلف از طرف افراد زورگو مورد لت و کوب قرار گرفته و یا هم تهدید شده اند، اما مقام های کمیته ملی المپیک نه تنها در این مورد هیچ گونه واکنشی از خود نشان نداده اند، بل همواره در دفاع از زورگویان نیز قرار گرفته اند.

 

 مربیگری فوتبال زنان آغاز شد

حدود بیست ورزشکار تیم ملی فوتبال بانوان کشور برای به دست آوردن جواز مربیگری در یک دوره آموزشی اشتراک نمودند. این دوره آموزشی به هدف بلند بردن سطح دانش ورزشکاران تیم ملی فوتبال زنان و کسب جواز مربیگری از طرف فدراسیون فوتبال به همکاری پروژه ی فوتبال آلمان در شهر کابل راه اندازی گردیده است. فدراسیون فوتبال کشور اعلام نموده تا دوسال دیگر هیچ مربی فوتبال نمی تواند بدون داشتن جواز رسمی از فدراسیون فوتبال، به مربی گری بپردازد.

 

نخستین سفر گلف  به رقابت های خارجی

تیم چهارنفری ورزشکاران گلف به رقابت های قهرمانی آماتور گلف به بنگله دیش رفت. این رقابت ها از تاریخ ۴ تا ۷ فبروری به میزبانی فدراسیون گلف بنگله دیش و شرکت تیم های افغانستان، بوتان، هانگ کانگ، هندوستان، اندونیزیا، نیپال، سریلانکا، پاکستان، سینگاپور، میانمار و تایلند راه اندازی گردیده است. هرچند فدراسیون گلف تا هنوز به گونه ی رسمی در چارچوب ریاست تربیت بدنی و ورزش به فعالیت آغاز نکرده است، اما علاقه مندان این ورزش که تمرینات شان را در میدان گلف قرغه انجام می دهند، ظاهرا از آمادگی برای شرکت در این رقابت ها برخوردار اند.

 

ملی پوشان بدمینتون راهی ایران شدند

نزدهمین دور رقابت های بین المللی جام دهه فجر به میزبانی فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی ایران از تاریخ ۵ تا ۸ فبروری در آن کشور راه اندازی می گردد. گفته می شود که چهار ملی پوش زن و هشت ملی پوش مرد به نمایندگی از کشور مان برای شرکت در این رقابت ها روز سه شنبه راهی ایران شدند.
 

دکمه بازگشت به بالا