ورزش در هفته ای که گذشت

به قهرمان کرکت جهان دو گام باقی است
تیم ملی کرکت کشور روز چهارشنبه برای شرکت در سومین مرحله راه یابی به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۱ کرکت راهی ارجنتین شد. در این رقابت ها که به تاریخ ۲۴ جنوری ۲۰۰۹ مطابق ۵ دلو سال ۱۳۸۷ در ارجنتین برگزار می شود، تیم های کرکت افغانستان، ارجنتین، یوگندا، هانگ کانگ، پی ان جی و جزیره کیلن به میدان می روند. نخستین بازی تیم افغانستان به تاریخ ۲۴ جنوری با تیم یوگندا صورت می گیرد. بر بنیاد گفته های آقای الله داد نوری، رییس فدراسیون کرکت، هر تیم شرکت کننده پنج بازی انجام می دهد. هرگاه تیم افغانستان در چهار بازی برنده شود به مرحله نهایی صعود نموده به دور بعدی راه می یابد.

در مرحله ی دوم این رقابت ها ۱۲ تیم شرکت می کنند و تنها چهار تیمی که بیشترین امتیاز را داشته باشند، به جام جهانی ۲۰۱۱ راه می یابند. قرار است تیم افغانستان پیش از آغاز رقابت ها برای یک هفته آموزش های ویژه ببیند. قابل یادآوری است که تیم کرکت کشور قبلا در رقابت های «دویجن فایف» و «دویجن فور» شرکت نموده بود که در هر دو تورنمنت با کسب عنوان قهرمانی برگشته بود.

ورزشکاران گلف برای نخستین بار در رقابت های خارجی شرکت می نمایند
بیست و چهارمین دور رقابت های قهرمانی آماتور گلف به میزبانی بنگله دیش از تاریخ ۴ تا ۷ فبروری در شهر داکه برگزار می شود. در این رقابت ها ورزشکاران کشورهای بوتان، هانگ کانگ، تایلند، هندوستان، اندونیزیا، مالیزیا، نیپال، پاکستان، سریلانکا، سنگاپور و افغانستان دعوت شده اند. هرچند فدراسیون گلف تا هنوز به گونه ی رسمی در افغانستان ایجاد نشده است، اما قرار است سه ورزشکار مهاجر کشور مان که گلف را در پاکستان آموزش دیده اند، در این رقابت ها به نمایندگی از افغانستان اعزام شوند.

بهترین های تکواندو برگزیده شدند
در رقابت های گزینشی تکواندوی آی تی اف که با شرکت بیشتر از ۲۵۰ ورزشکار جوان و نوجوان از شهر کابل و ولایات میدان وردگ، غزنی، جوزجان، کاپیسا، پروان، خوست، هرات و تیم اکادمی پولیس برگزار شده بود، تکواندوکاران کابل با کسب ۱۵۰ امتیاز در سکوی نخست ایستادند، اکادمی پولیس با ۱۰۰ امتیاز به نایب قهرمانی رسید و غزنی با ۹۵ امتیاز در مکان سوم ایستاد و ۳۶ جوان و نوجوان برتر به عضویت تیم ملی برگزیده شدند.

دکمه بازگشت به بالا