ورزش در هفته ای که گذشت!

پروسه اصلاحات اداری در المپیک آغاز شد
پروسه اصلاحات اداری و خدمات ملکی که از چند سال بدین سو در المپیک آغاز شده و نظر به دلایل نامعلوم به تعویق افتاده بود، با اعلان ۱۳ پست از طریق رقابت آزاد آغاز شد. بر بنیاد گفته های سید زکریا نثار، مدیر عمومی تحریرات ریاست تربیت بدنی و ورزش و کمیته ملی المپیک که عضویت کمیته پروسه اصلاحات اداری و خدمات ملکی را نیز دارا است، پست های اعلان شده بر بنیاد قانون کارکنان دولت به رقابت آزاد گذاشته شده است. این پست ها شامل ریاست های اداری، فنی، تفتیش، پلان و… استند. بر بنیاد گفته های آقای نثار آزمون پروسه رقابت آزاد پست های ریاست در اداره مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی و پست های آمریت و پایین تر از آن در ریاست تربیت بدنی و ورزش اخذ می شود.

کاراته کاران این بار دست خالی برگشتند
کاراته کاران کشور از رقابت های جهانی کاراته که هفته ی گذشته در شهر توکیوی جاپان با شرکت کاراته کاران ۱۰۳ کشور جهان برگزار شده بود، با دست خالی برگشتند. تیم میزبان به قهرمانی این رقابت ها رسید و فرانسه و ایتالیا به ترتیب دوم و سوم شدند. آقای غلام جیلانی غروب، رییس فدراسیون کاراته دلیل اصلی شکست کاراته کاران را بلند بودن سطح مسابقات و نخستین شرکت کاراته کاران کشور در رقابت های جهانی خواند. چهار ملی پوش کاراته را در این رقابت ها یک مربی و رییس هیات همراهی می کردند. قابل یاددهانی است که کاراته کاران تیم ملی از یک ماه بدین سو زیر نظر آقای محمد خلیل توکلی، مربی تیم ملی برای شرکت در این رقابت ها آمادگی گرفته بودند.

رقابت های فوتبال ننگرهار به مرحله پایانی رسید
در بازی نیمه نهایی رقابت های فوتبال ولایت ننگرهار، تیم سره میاشت یک مقابل صفر بر تیم پیروزی غالب گردید و تیم شعاع ۲ مقابل یک سباوون را کنار زد. تیم های سره میاشت و شعاع برگزارکننده بازی نهایی این رقابت ها استند.
بر بنیاد گفته های سید عالم شاه مختاری، آمر ورزشی ننگرهار هدف از برگزاری این رقابت ها که از هفته گذشته در ورزشگاه شهر جلال آباد با شرکت هشت تیم دسته اول فوتبال آن ولایت آغاز شده، تشکیل تیم منتخب ننگرهار می باشد.

جوانان کرکت به قهرمانی رسیدند
تیم ملی جوانان کرکت بالای ۱۷ سال که در رقابت های درجه دوم چلنج کپ آسیا اشتراک نموده بودند، با کسب قهرمانی روز دوشنبه به وطن برگشتند. ملی پوشان کرکت در این رقابت ها در گروپ الف با تیم های عمان، میانمار و ایران همبازی بودند که در بازی نخست مغلوب تیم عمان شدند و تیم های ایران و میانمار را شکست دادند و در دور نیمه نهایی به مصاف تیم های تایلند و عمان رفتند. ورزشکاران کشور با ارایه بازی برتر تایلند و عمان را یکی پی دیگری از پیش رو برداشتند و قهرمانی را به نام خود رقم زدند و نیز چانس راهیابی به رقابت های درجه اول را یافتند. در این رقابت ها که از طرف شورای آسیایی کرکت در شهر بنکاک تایلند برگزار شده بود، تیم هایی از افغانستان،‌ ایران،‌ عمان، میانمار،‌ تایلند،‌ مالدیف و چین شرکت کرده بودند. ملی پوشان کرکت کشور روز سه شنبه به وطن برگشتند و مورد استقبال گرم مسوولان ورزش و علاقه مندان ورزش قرار گرفتند.

اختری در ریاست فدراسیون مشت زنی باقی ماند
انتخابات ریاست فدراسیون ملی مشت زنی روز دوشنبه در مقر کمیته ملی المپیک زیر نظر کمیسیون موظف برگزار شد. در این انتخابات داد محمد پاینده اختری، رییس قبلی و محمد اکبر عمر خیل برای احراز پست ریاست افتخاری فدراسیون مشت زنی رقابت کردند که در فرجام آقای داد محمد پاینده اختری با کسب ۱۵ رای به اکثریت آرا برای چهار سال به حیث رییس فدراسیون مشت زنی انتخاب شد. در این انتخابات ۱۸ نماینده از مرکز و ولایات حق رای داشتند.

دکمه بازگشت به بالا