هیات رهبری فدراسیون تکواندو: ریاست فدراسیون تکواندو مشروعیت قانونی ندارد

بر بنیاد تصمیم هیات رهبری فدراسیون تکواندو، ریاست فدراسیون تکواندوی افغانستان مشروعیت قانونی ندارد. در جلسه ای که روز شنبه ۲۳ قوس در شهر کابل برگزار شده بود، هیات رهبری فدراسیون تکواندو اذعان داشت که از زمان برگزاری انتخابات ریاست فدارسیون تکواندو یک سال و اندی گذشته است، اما با وجود اصرار هیات رهبری فدراسیون تکواندو، آقای غلام ربانی ربانی، رییس پیشین فدراسیون تکواندو بنا به دلایل نامعلوم، گنگ و مبهم، هیچ تصمیمی در زمینه نگرفته است.
هیات رهبری فدراسیون تکواندو به خاطر جلوگیری از بی نظمی و خود کامگی، اعلام کرد که هیچ کس نمی تواند از آدرس ریاست فدراسیون تکواندو دست به تحرکات ماجراجویانه بزند. هیات رهبری فدراسیون تکواندو شرکت در جلسات، برگزاری مسابقات و سیمینارها و اعزام تیم های ملی را به رقابت های بین المللی تا انتخاب رییس جدید فدراسیون تکواندو به تعلیق در آورد.
در جلسه ی اعلام عدم مشروعیت ریاست فدراسیون تکواندو معاون مالی و اداری، مسؤول تدویر مسابقات، مسوول کمیته ی امتحانات، سرحکم، مسوول روابط بین المللی، مسوول کمیته ی ترینران، مسوول روابط عمومی و بخش بازاریابی فدراسیون تکواندو و داوران بین المللی و رییسان و معاونین چند انجمن تکواندو نیز شرکت داشتند.
قابل یاددهانی است که هیات رهبری فدراسیون تکواندو خواهان برگزاری انتخابات سریع و شفاف ریاست فدراسیون تکواندو زیر نظر ریاست عمومی تربیت بدنی و ورز ش و کمیته ی ملی المپیک به عنوان اصلی ترین نهاد رهبری ورزش در کشور و با نظارت نمایندگانی از وزارت های امور داخله، دفاع ملی، معارف، تحصیلات عالی و مسلکی، ریاست عمومی امنیت ملی و لوی سارنوالی است.

دکمه بازگشت به بالا