فوتبال امریکایی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امریکا را تعیین کرد

هماهنگی نتیجه ی آخرین بازی ردسینکز پیش از انتخابات، با نتیجه ی انتخابات تبدیل به یک خرافه جالب توجه شده است. باراک اوباما، دلیل دیگری برای امیدواری به پیروزی در انتخابات رییس جمهوری دارد؛ پیروزی تیم فوتبال امریکایی پیتزبورگ استیلرز بر واشنگتن ردسکینز.
در شب انتخابات ریاست جمهوری امریکا این دو تیم مقابل یکدیگر قرار گرفتند که پیتزبورگ واشنگتن را با نتیجه ۲۳ مقابل ۶ در هم کوبید. اهمیت این نتیجه در آن است که از سال ۱۹۳۷ بدین سو از شمار ۱۷ دور انتخابات ریاست جمهوری امریکا در ۱۶ دور آن، پیروزی تیم واشنگتن ردسکینز در آخرین بازی خود پیش از روز انتخابات، همواره با پیروزی نامزد حزبی که ریاست جمهوری را در اختیار دارد، همراه بوده است. از این رو باراک اوباما از شکست سنگین تیم واشنگتن استقبال کرد و آن را به فال نیک گرفت. در نیمه ی این مسابقه که به گونه ی سراسری در امریکا پخش شد، هر دو نامزد ریاست جمهوری با مجریان و تحلیل گران ورزشی این مسابقه گفتگو کردند.
آقای اوباما در گفتگوی خود از مصطلاحات دو ورزش پرطرفدار فوتبال امریکایی و باسکتبال استفاده کرد و گفت: «در این لحظه همه چیز به تحولات درون زمین مسابقه بستگی دارد و فقط باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی رخ می دهد».
«به نظر من، ما شانس زیادی داریم، اما تا وقتی که سوت پایان بازی به صدا در نیامده، شما نمی دانید چه اتفاقی رخ می دهد.»
باراک اوباما پیراهن شماره هشت تیم پیتزبورگ استیلرز را که نام او بر روی آن نوشته شده بود، به عنوان تحفه ی تیم برنده دریافت کرد.

دکمه بازگشت به بالا