شرکت های خصوصی امنیتی هم قابل اعتبار نیستند

وزارت داخله در یک اعلامیه مطبوعاتی، حمله بر شرکت پستی «دی. اچ. ال» را یک عمل تروریستی خوانده است. بر اساس این اعلامیه، « ببرک قدیری» محافظ امنیتی شرکت «دی اچ ال» عامل اصلی این رویداد بوده است.

اعلامیه افزوده است که تحقیقات دو روزه پولیس مبارزه با جرایم جنایی وزارت داخله، نشان می دهد که این یک حمله ی تروریستی از قبل برنامه ریزی شده بوده است.
در همین ارتباط جنرال علی شاه احمدزی، معاون امنتیی قوماندانی امنیه کابل به خبرگزاری پژواک گفته است که ببرک قدیری دو سال قبل دو شهروند فلیپینی را در چمن حضوری کابل به قتل رسانده بود.
این گفته ها در حالی ایراد می شود که پیش از این از موجودیت شرکت های خصوصی امنیتی به عنوان نیروهای قابل اعتماد در حفاظت از دفاتر، شرکت ها و محافظت شخصیت های سیاسی یاد شده بود. رخداد چند روز قبل نشان می دهد که این باورمندی درست نبوده و شرکت های امنیتی نیز در تامین امنیت از قابلیت و اعتماد لازم برخوردار نمی باشند. اکنون با توجه به افزایش شرکت‌های امنیتی در شهر کابل این نگرانی ها وجود دارد که رویداد های تلخ‌تر و به مراتب خطرناک تری اتفاق افتد، به طوری که امنیت پایتخت را به مخاطره اندازد.

آنچه که در این مورد قابل تعجب است، حضور فردی به نام «ببرک قدیری» به عنوان یک محافظ امنیتی می باشد. با توجه به گفته های آقای احمد زی مبنی بر دوسیه جنایی وی، پس چگونه او از چنگ عدالت و قانون مصوونیت یافته است، به طوری که با خیال راحت در خلق یک رویداد دیگر نیز موفق شده است.

دکمه بازگشت به بالا