ده فلم مهم که در سال ۲۰۰۹ اکران می‌شوند

۱۰٫ هری پاتر و شاهزاده دو رگه
تاریخ اکران:۰۷/۱۷/۰۹
یکی از پرفروشترین کتاب های جی کی رولینگ تابستان سال آینده به روی پرده ها خواهد رفت. تاریخ اکران فلم اندکی گیج کننده است و معلوم نیست که چرا تاریخ را به تابستان انداخته اند. آیا تعطیلات آخر سال برای اکران فلم بهتر نبود؟

۹٫رستگاری نابودگر
تاریخ اکران:  ۰۵/۲۲/۰۹
چهارمین نابودگر و نبود ستاره آن یعنی آرنولد شوارتزنگر. کریستین بیل این روزها روی ابرها سیر می‌کند و روزی نیست که خبری از او نشنویم. در به در فلم‌هایش اکران می‌شود و تا پوسترش را از سردر سینمایی پی می کنند، بر سردر دیگری پوستری جدید می‌چسپانند. باید منتظر ماند و دید که آیا لباس آرنولد شوارتزینگر بر تن کریستین بیل گشاد خواهد بود یا تنگ؟

۸٫خاستگاه مردان ایکس(x)
تاریخ اکران:۰۵/۰۱/۰۹
مردان ایکسی دیگر و حشر و نشری دیگر با آدم‌هایی که قادر به انجام هرکاری هستند و از پشت دست حیوانات را بسته اند! مردان ایکسی دیگر و جای وای(y) هایی که خالی است.

۷٫ shutter island
 تاریخ اکران:۱۰/۰۲/۰۹
باری دیگر مارتین اسکورسیزی و لیوناردو دی کاپریو در فلمی جنایی. این فلم اقتباسی است از رمانی به همین اسم به نوشته دنیس لهان (رودخانه مرموز، بچه دزدیده شده) است. دنیای جنایت و فساد آمیخته با مباحث اخلاقی. یقینا یکی از بهترین فلم‌های سال ۲۰۰۹ خواهد بودٌ اگر بهترین نباشد.

  ۶٫ بالا
تاریخ اکران: ۰۵/۲۹/۰۹
صادقانه بگویم که هیچ چیز درباره ی این فلم نمی دانم. فقط می‌دانم که فلم درباره ی یک پیرمرد است و پیکسار هم آن را ساخته است. همین.
۵٫ دشمنان مردم
تاریخ اکران: ۰۷/۰۱/۰۹
بعد از فلم «میامی وایس» مایکل مان با تریلری دیگر پولیس‌‌ها و گنگستر‌ها را به جان هم می‌اندازد. در فلمی که پر از بازیگران رانگاوارنگ است، جانی دپ در نقش جانی دیلینگر یک گنگستر را بازی می‌کند و کریستین بیل هم نقش مقابل او را به عنوان یک مامور «اف بی آی» بازی می‌کند. مایکل مان از آن دسته فلم سازانی است که به اصطلاح فلم «بد» تحویل تماشاگر نمی‌دهد و فلم‌هایش یکی از بهترین ها است. می‌توان گفت یکی از بهترین فلم‌های سال ۲۰۰۹٫

۴٫ سفر ستاره‌ای
تاریخ اکران: ۰۵/۰۸/۰۹
تاکنون چندین و چند نسخه ای «سفر ستاره‌ای» هم به صورت فلم و سریال و هم بازی های کامپیوتری عرضه شده است. فلم در ژانر علمی/تخیلی، اکشن، حادثه‌ای قرار می‌گیرد و آن دسته سینمابین‌هایی که به دنبال هیجان در سینما هستند، این فلم کاملا ارضای شان خواهد کرد.

  ۳٫ حرامزاده‌های بی آبرو
 تاریخ اکران: الله اعلم!
باز هم تاریانتینو و دیوانه‌بازی هایش در سینما. این بار تارانتینو به دوران جنگ جهانی بازگشته و به سرزمین آلمانی‌ها رفته است تا آخرین فلم اش را در آن دیار بسازد. فلم در دوران جنگ جهانی اول می‌گذرد و درباره گروهی از سربازان فرانسوی به اسم «حرامزاده‌ها» است که سعی دارند نازی ها را بکشند. در فلم براد پیت و دایانا کروگر هم بازی دارند.

۲٫ نگهبانان
تاریخ اکران:۰۳/۰۶/۰۹
نگهبانان پر است از سوپرقهرمانان سینمایی. فلمی کاملا مهیج و سرگرم کننده که فقط ارزش دیدن دارد و نه فکر کردن. پراست از قهرمان بازی ها و به آسمان پریدن ها و مردم را نجات دادن ها! بی خیال.

۱٫ آواتار
تاریخ اکران: ۱۲/۱۸/۰۹
جیمز کامرون مرد شگفتی‌هاست. کمتر کسی است که فلم تایتانیک او را ندیده باشد و دو اسم جک و رز را بیاد نداشته باشد. این بار بعد از چندین سال روزه فلم نساختن، می‌خواهد باز هم با آواتار آب را از سر و کله مردم آویزان کند. فلم که یک استثنا در دنیای سینما محسوب می‌شود، به طور سه بعدی یا (IMAX:3D) ساخته می‌شود، از آن دسته فلم‌هایی است که باید با عینک مخصوص به تماشای آن نشست تا به جلال و شکوه آن پی ببری. تجربه‌ای است کاملا منحصر به فرد و تک. ما ها فکر نکنم بتوانیم «سه» بعد آن را ببینیم. همان دو بعد کافی است.

دکمه بازگشت به بالا