تروریستان مستقر در پاکستان؛ بزرگترین تهدید برای جهان متمدن

پرناب موکرجی، وزیر خارجه هندوستان گفته است که جامعه جهانی فشار کافی بر اسلام آباد وارد نکرده اند تا در جهت توقیف و سرکوب تروریستان اقدام کند.
آقای موکرجی که در یک جلسه سفیران هندوستان که  از سراسر جهان در دهلی گردهم آمده بودند سخن می گفت، بیان داشت که گروه های شورشی مستقر در پاکستان تهدیدی بزرگی برای صلح و امنیت جهان به حساب می آیند.
خبرنگاران در دهلی نو گفته اند که سخنان آقای موکرجی، شدیدترین اظهار نظر این مقام عالی رتبه در پی حملات شورشیان به اماکنی در شهر بمبیی آن کشور به حساب می آید.
حملات بمبیی که باعث هلاکت قریب به ۲۰۰ تن و زخمی شدن صدها تن دیگر گردید، به یازدهم سپتامبر هندوستان معروف شده است و آن کشور می گوید که شواهد کافی در دست دارد که شورشیان متعلق به لشکر طیبه پاکستان در این حملات دست داشته اند.
آقای موکرجی گفت: «بنیادهای تروریستان در پاکستان یکی از عمده ترین تهدیدها در برابر صلح و امنیت جهان متمدن است». او اسلام آباد را متهم به احیای سیاست طفره روی از اتهام ساخته و گفت که پاکستان می خواهد اتهام های وارد شده را یک توطیه خوانده و از قبول مسوولیت خودداری کند. او گفت که انتظار دارد تا حکومت ملکی پاکستان در این زمینه گام های موثری را برعلیه آنانی بردارد که از تروریزم به مثابه ی ابزار سیاست در برابر دیگران استفاده می کنند. او گفت که کشور اش بیشترین تلاش های پیشگیرانه را در این مورد انجام خواهد داد و امیدوار است که جامعه جهانی از نفوذ خود بر حکومت پاکستان کار بگیرد تا آن کشور به اقدام های موثر در این مورد متوسل شود.
او تاکید کرد که هندوستان از تمام امکانات برای فشار بر پاکستان استفاده خواهد کرد، اما بیان داشت که کشور اش در این مورد از هر گزینه ی لازم نیز برای مقابله با این وضعیت استفاده خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا