تازه ترین خبر از ورزش جهان

مردان مسلح پاکستانی از مهمانان سریلانکایی با حمله ی خونین پذیرایی کردند
پاکستان از ورزشکاران تیم ملی کرکت سریلانکا با حمله ی خونین پذیرایی کرد. این حمله روز سه شنبه زمانی صورت گرفت که بازیکنان سریلانکایی سوار بر موتری عازم ورزشگاه قدافی در شهر لاهور برای بازی در برابر تیم ملی کرکت پاکستان بودند که در راه، ده تا دوازده فرد مسلح نقاب دار به موتر حامل آنها حمله کرده و پس از بیست دقیقه زد و خورد با ماموران پولیس و با بر جای گذاشتن مقداری اسلحه سبک از محل گریختند.

به نقل از وزیر ورزش سریلانکا، پنج عضو تیم کرکت این کشور و یکی از مربیان آنان در این حمله زخمی شده اند، اما خطر جدی جان شان را تهدید نمی کند و وضعیت صحی دو تن از بازیکنانی که هدف اصابت گلوله قرار گرفته بودند و به شفاخانه منتقل شدند، نیز رضایت بخش گزارش شده است. گفته می شود که بیشتر کشته شدگان این حادثه ماموران امنیتی پاکستان اند.

مذاکره برای تغییر قوانین فوتبال آغاز شد
قانونگذاران فوتبال گردهم آمده اند تا درباره ی تغییر برخی قوانین این ورزش با یکدیگر مذاکره کنند. اعضای هیات بین المللی فوتبال در شهر بلفاست در ایرلند شمالی جلسه ی سالانه خود را آغاز کرده اند تا درباره ی مواردی همچون افزایش تعداد داوران، افزایش تعداد تعویض ها و افزایش وقت استراحت بین دو نیمه تصمیم بگیرند. هیات بین المللی فوتبال که تاسیس آن به اواسط قرن نوزدهم میلادی و قراردادی میان مدارس خصوصی شهر کمبریج انگلستان باز می گردد، از نمایندگان فدراسیون های فوتبال انگلستان، اسکاتلند، ولز، ایرلند و نمایندگان فیفا تشکیل شده و مسوولیت تعیین قوانین بازی فوتبال را بر عهده دارد.

صربیا فاتح رقابت های تینس بین المللی امارات شد
در دیدار پایانی رقابت های دو میلیون دالری تینس دبی، شنبه شب نواک جوکوویچ، سومین تینس باز برتر جهان با پیروزی دو بر صفر مقابل دیوید فرر برای نخستین بار فاتح این جام شد و کپ قهرمانی را بالای سر برد. در این رقابت جوکوویچ ست اول را هفت بر پنچ و ست دوم را شش بر سه به سود خود به پایان رساند. وی، اندی موری، ژیل سیمون، دیوید فرر، مارین کلیچ، ایگور اندریف، ایوو کارلوویچ و مارات سافین به ترتیب در رده های دوم تا هشتم این رقابت ها جای گرفتند.

یا ویزا یا سه صد هزار دالر جریمه
انجمن تنیس زنان جهان، سازمان دهندگان رقابت های «قهرمانی تنیس دبی» را به دلیل ممانعت امارات متحده عربی از حضور تنیس باز اسراییلی در این تورنمنت، سه صد هزار دالر جریمه کرد. تا کنون مسوولین برگزاری هیچ کدام از تورنمنت های معتبر تنیس جهان، متحمل پرداخت چنین جریمه ای نشده است. از این مبلغ ۴۴۲۵۰ دالر به شحر پیر، تنیس باز زن اسراییلی که از این رقابت ها محروم شده است، پرداخت خواهد شد. این رقم معادل جایزه ای است که این ورزشکار در مقابل شرکت در یک تورنمنت در سال ۲۰۰۸ به دست آورده است. لری اسکات، رییس اجرایی فدراسیون جهانی تینس اعلام کرد که : «تورنمنت های ما هیچ گونه تبعیض را تحمل نخواهد کرد و دیگر هرگز اجازه نخواهیم داد که چنین شرایطی چه در امارات متحده عربی و یا در جای دیگری تکرار شود. از این پس، از سازمان دهندگان این تورنمنت دو میلیون دالر تضمین گرفته خواهد شد». او گفت که برگزار کنندگان «قهرمانی تنیس دبی» موظف هستند تا برای حفظ حق میزبانی رقابت های سال ۲۰۱۰ حد اقل هشت هفته پیش از آغاز رقابت ها، دادن ویزا به بازیکنان اسراییلی را که امتیاز کافی برای شرکت در تورنمنت را کسب کرده اند، صادر کنند. ندادن ویزا به شحر پیر از سوی امارات متحده عربی که روابط دیپلوماتیک با اسراییل ندارد، باعث واکنش گسترده تنیس بازان مطرح جهان شده است. اما مسوولین برگزاری این رقابت ها مدعی شده اند که در پی جنگ ۲۲ روزه در غزه افکار عمومی نسبت به حضور اتباع اسراییل در دبی حساس شده و این تصمیم به خاطر نگرانی از تهدیدهای احتمالی به جان بازیکنان اسراییلی صورت گرفته است.

چلسی هر خطایی را با جریمه پاسخ می دهد
سرمربی تیم فوتبال چلسی انگلیس مقررات سختی را برای لباس بازیکنان خود قرار داده، به گونه ای یی که بازیکنان حتا برای یک اشتباه جزیی نیز جریمه می شوند. به گزارش سایت یوفا یکی از اعضای باشگاه چلسی در این باره گفت: «گاس هیدینگ» به بازیکنان اعلام کرده که می‌خواهد آنها علاوه بر این که مثل یک تیم بازی می‌کنند، از نظر ظاهری هم مثل یک تیم باشند. وی افزود: او لباسی را که باشگاه به او داده می‌پوشد و به بازیکنان هم گفته که باید همین کار را انجام دهند. بازیکنان حتا اگر دکمه ی واسکت شان هم باز شود، ۱۰۰ پوند جریمه می‌شوند. اما پوشیدن لباس‌های واحد قبل و بعد از هر مسابقه، فقط یکی از مقرراتی است که هیدینگ برای بالا بردن نظم و اتحاد در تیم چلسی، به بازیکنان این تیم دستور داده است. اما مهمترین اقدام این مربی هالندی در استمفوردبریج، تحول در چگونگی بازیکنان است. قابل یاد کرد است که نظام تمرینی بازیکنان چلسی در واقع شکل اصلاح شده ی همان چیزی است که در زمان حضور «لوییس فیلیپه اسکولاری» در این تیم آغاز شده بود.
 

دکمه بازگشت به بالا