براساس یک نظر سنجی تازه : اکثریت امریکایی ها طرفدار افزایش نیروهای شان در افغانستان اند

یک نظر سنجی جدید در امریکا نشان می دهد که اکثریت امریکایی  ها از برنامه ی جدید باراک اوباما، رییس جمهور آن کشور برای فرستادن ۱۷۰۰۰ نیروی جدید به افغانستان حمایت می کنند.
این نظرسنجی که به درخواست شبکه خبری سی ان ان امریکا  و به واسطه ی یک نهاد معتبر نظرسنجی امریکا انجام شده است، روز پنج شنبه انتشار یافت.
۶۳ درصد از کسانی که در این نظر سنجی شرکت کرده اند، گفته اند که افزایش نیروهای امریکایی در افغانستان باعث تقویت این نیروها می شود، در حالی که ۳۶ درصد دیگر مخالف این تصور بوده اند.
مسوول بخش نظر سنجی های شبکه سی ان ان گفته است:» برنامه اوباما برای افزایش نیرو در افغانستان می تواند هم مانند موجی از افزایش نیروها که در عراق در زمان جورج بوش باعث کنترول اوضاع شد، در افغانستان نیز همین نتیجه را در پی داشته باشد».
این در حالی است که براساس این نظر سنجی تنها ۴۷ درصد از امریکایی ها از جنگ در افغانستان حمایت کرده اند، در حالی که این رقم در پس از حوادث یازدهم سپتامبر در سال ۲۰۰۱ به ۵۱ درصد می رسید.
در همین حال نظر سنجی نشان می دهد که ۶۲ درصد امریکایی تصور می کنند که کشورشان سرانجام در جنگ افغانستان پیروز می شود. این نشاهنده رقم دوچند کسانی است که فکر می کنند، امریکا در حال حاضر نیز برنده جنگ است، زیرا ۳۱ درصد از کسانی که در این نظر شرکت کرده اند، به این تصور بوده اند.
تحلیلگر ارشد سیاسی سی ان ان گفته است که تقریبا نصف دموکرات ها مخالف جنگ افغانستان بوده اند و می پرسند که استراتژی ما در این کشور چیست؟ آنها می گویند که ما طرفدار داشتن یک عراق دیگر نیستیم.
او گفته است که با وجود نگرانی دموکرات ها در مورد افغانستان، آنها تلاش می کنند که از شک و شبهات خود در این مورد به نفع رییس جمهور شان استفاده کنند.
این نظر سنجی به درخواست سی ان ان به تاریخ های ۱۸ و ۱۹ فبروری سال روان میان ۱۰۴۶ امریکایی از طریق تیلفون انجام شده است.

دکمه بازگشت به بالا