بازداشت گروهی که در لباس پولیس سرقت می کرد

مقام های امنیتی در ولایت غزنی می گویند ۱۵ تن را که در لباس پولیس دست به سرقت اموال مسافران می زدند بازداشت کرده اند.
به گفته ی این مقام ها، این افراد با استفاده از لباس پولیس در نقش تامین کننده امنیت در شاهراه کابل ـ قندهار، از چندی بدین سو، اموال مسافران را سرقت می کردند.
نوروز علی محمود زاده، آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت غزنی به رسانه ها گفته است مقام های امنیتی پس از آن در مورد بازداشت این تعداد افراد اقدام کردند که رانندگان شاهراه کابل ـ قندهار بارها از آزار و اذیت و اخذ پول از سوی پولیس در ولسوالی قره باغ شکایت کردند.
به گفته ی این مقام امنیتی ولایتی غزنی آنها متوجه شدند که ۱۵ تن به صورت غیرقانونی در مسیر شاهراه کابل ـ قندهار در یک پوسته امنیتی ولسوالی قره باغ با استفاده از اسلحه و لباس پولیس دست به اختطاف، آزار و اذیت رانندگان و مسافران می زنند.
در همین حال آمر امنیت ولایت غزنی می گوید این افراد با وجودی که لباس پولیس برتن داشتند اما رسما به وظیفه معرفی نشده بودند.
به گفته ی آقای محمود زاده، این افراد در منطقه لیونی بازار ولسوالی قره باغ ولایت غزنی جا به جا بودند. او افزود هنگام بازرسی پوسته امنیتی، در لیونی بازار، پولیس یک پسر ۱۳ ساله را که از سوی این افراد نگهداری می شد، نیز آزاد کرده اند. به گفته ی آمر امنیت ولایت غزنی قوماندان این پسته با وجود اصرار زیاد پولیس، دروازه این اتاق را باز نکرد و بالاخره پولیس در وازه را شکست و داخل اتاق شد. محمود  زاده افزود که سه تن از افراد که لباس محلی برتن داشتند با یک کودک ۱۳ ساله در حالی که گریه می کرد در این اتاق بودند.
مقام های امنیتی در ولایت غزنی در حالی از بازداشت این گروه از پولیس خبر می دهند که پیش از این شکایت های زیادی از سو استفاده از لباس پولیس وجود داشت. به گفته ی شماری از شهروندان کشور، یکی از مشکلات اساسی تامین امنیت این است که افراد پولیس به جای این که امنیت مردم را تامین کنند، خود در سرقت ها، آدم ربایی ها و آزار واذیت مردم دست دارند.
ولسوالی قره باغ یکی از مناطق ناامن در ولایت غزنی است. در این ولسوالی تنها سال گذشته حدود ۱۵۰ موتر مسافربری که از قره باغ به ولسوالی های جاغوری و مالستان می رفتند به سرقت برده شدند که تاحال مقام های امنیتی ولایت غزنی قادر به بازداشت سارقین نشده اند.
علاوه از سرقت ها و آزار و اذیت دزدان، در حال حاضر تهدید های امنیتی از سوی طالبان نیز در ولسوالی قره باغ زندگی و عبور و مرور در این ولسوالی را مشکل ساخته است. براساس اظهارات شماری از باشندگان ولسوالی قره باغ، شیر و برله که فاصله زیادی از شاهراه کابل ـ قندهار ندارد، به مرکز تجمع طالبان تبدیل شده است و آنها تمام فعالیت های تخریبی شان را از این منطقه سازمان دهی می کنند.

دکمه بازگشت به بالا