احتمال انعقاد بزرگترین توافق با کوریای شمالی از طرف ترمپ دیدار ترمپ و کیم جونگ اون اتفاق بزرگترین توافق برای جهان

دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا از برنامه‌ی دیدارش با کیم جونگ اون، وریایبر کوریای شمالی ابراز خرسندی کرده و گفته است که این دیدار می‌تواند بزرگترین توافق برای جهان باشد.
آقای ترمپ روز شنبه (۱۰ مارچ-۱۹ حوت) در ایالت پنسیلوانیا در جمع طرفدارانش گفته است که زمان صلح با کوریای شمالی فرا رسیده و به این باور است که این کشور در پی صلح با ایالات متحده است.
دونالد ترمپ همچنان گفته که کوریای شمالی قول داده است که اکنون دست به آزمایش موشکی نمی‌زند و بر سر خلع سلاح هسته‌ای مذاکره می‌کند.
این در صورتی است که مایک پنس، معاون رییس ‌جمهوری امریکا، تأکید کرده کرده است که با وجود قبول دیدار میان روسای جمهوری امریکا و کوریای‌شمالی، «تمامی گزینه‌ها علیه پیونگ‌یانگ همچنان روی میز خواهد ماند.»
شی جین‌پینگ، رییس‌جمهور چین تلفنی با اقای ترامپ صحبت و از تصمیم او حمایت کرده است. مون جه این، رییس جمهور کوریای جنوبی، نیز این تصمیم را ستوده و آن را «نقطه‌ی عطفی تاریخی» در سیر به سوی صلح پایدار در شبه جزیره‌ی کوریا توصیف کرده است.
پذیرش پیشنهاد کیم جونگ اون برای دیدار و گفت‌وگو در صورتی از سوی ترمپ مورد قبول قرار می‌گیرد که در این مورد هیچ مشورتی با دستیاران ارشد خود نکرده است.
در عین حال رهبران چین، فرانسه و جاپان از اعلام آماده‌گی ترمپ برای گفت‌وگوی مستقیم با رهبر کره شمالی ابراز خشنودی کرده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :