واکنش‌ها در برابر اعتراض به حجاب اجباری در ایران

موضوع اعتراض به حجاب اجباری، واکنش‌های زیادی را در داخل ایران برانگیخته است. تا جایی که حتا رهبر ایران هم به آن واکنش نشان داده است.
سید علی خامنه‌ای، رهبر ایران به مناسبت روز زن در ایران، حرکت زنان علیه حجاب اجباری را «حقیر» خواند و گفت که «برهنه‌گی» و «التذاذ مردان» شاخصه‌ی زنان غربی است.
یک روز بعد، احمد خاتمی عضو هیأت رییسه مجلس خبره‌گان رهبری ایران، در تأیید نگرانی‌های خامنه‌ای گفته اینکه برخی عبارت «حجاب اجباری» را به کار می‌برند برای منکوب کردن اصل مسأله حجاب است و این افراد قصد دارند مملکت اسلامی را به هم بریزند.
آیت‌الله سبحانی، مرجع تقلید، هم گفته است که حجاب دستور الهی است و بحث اختیار در آن مطرح نیست. این مرجع تقلید هم از طرح عنوان اجبار به حجاب هم اظهار نارضایتی کرده: چیزی که ترک آن از نظر دینی حرام است «اجباری بودن و نبودن آن معنایی ندارد.»
این در حالی است که روز پنج‌شنبه اعتراض برای احقاق حقوق زنان در ایران در حالی ادامه پیدا یافت که از چندی پیش کارزاری جدی موسوم به «دختران خیابان انقلاب» برای لغو قانون حجاب اجباری به راه افتاده است. از میان زنانی که برای اعتراض به حجاب اجباری در خیابان روسری از سر خود برداشته‌اند، تا کنون حدود ۳۰ نفر دست‌گیر شده و یکی از آنان به دو سال زندان محکوم شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :