روزنامه هشت صبح

۱۰ام اسف
يكشنبه
  • جستجو
اندازه ی متن
  • افزایش اندازه ی فونت
  • اندازهه ی فونت پیش فرض
  • کاهش اندازه یفونت
Home رویدادها رويدادهاي روز افغانستان


رويدادهاي روز افغانستان

شفاخانه‌های خصوصی نظارت می‌شوند

8صبح کابل: وزارت صحت عامه برنامه نظارت از کارکرد شفاخانه‌های خصوصی را روی‌دست گرفته و قرار است شفاخانه‌هایی که خدمات صحی بی‌کیفیت را عرضه می‌کنند، جزا ببینند.
این وزارت در سال 1391 در جریان نظارت از مراکز صحی، 44 باب شفاخانه خصوصی و دولتی را مجازات کرده است. مجازات شفاخانه‌ها از مسدود‌شدن کوتاه‌مدت تا توقف فعالیت یک بخش، هشدار و توصیه متفاوت بوده است.
ثریا دلیل وزیر صحت عامه روز گذشته از دو شفاخانه خصوصی در شهر کابل دیدن کرد. خانم دلیل گفت وضعیت برخی از شفاخانه‌ها طوری است که به توجه بیشتر نیاز دارد.
او گفت که شخصا از شفاخانه‌های خصوصی بازدید می‌کند تا کاستی‌ها و مشکلات را از نزدیک ببیند: «در جایی که لازم است مکافات می‌کنیم در جایی که لازم است مجازات می‌کنیم. و در برخی موارد همکاری نیز می‌نماییم.»

بیشتر بخوانید ...
 

مرکز آموزشی ویژه زنان در بلخ گشایش یافت

8صبح، مزارشریف: موسسه‌ی خدمات بشری افغانستان، نخستین مرکز آموزشی ویژه‌ی بانوان را در شهر مزارشریف افتتاح کرد. شمیم نادری، مسوول مرکز آموزشی ویژه‌ی بانوان در مزارشریف، گفت: «در این مرکز آموزشی کتابخانه،...

بیشتر بخوانید ...

وزارت تحصیلات عالی: مشکل دانشجویان افغان در مالیزیا حل شد

8صبح، کابل: بدنبال شکایت دانشجویان افغان در مالیزیا، مقام‌های وزارت تحصیلات عالی می‌‌گویند که مشکلات پولی این دانشجویان روز دوشنبه حل شد. اخیرا شماری از دانشجویان افغان در مالیزیا، که برای تحصیل در دان...

بیشتر بخوانید ...

پنجاه درصد جنگ‌ در 17 ولسوالی متمرکز شده است

جنرال گونتر کتز، سخنگوی نظامی آیساف، روز دوشنبه در کابل اعلام کرد که در حال حاضر پنجاه درصد جنگ در بیش از 17 ولسوالی متمرکز شده است. به گزارش خبرگزاری بخدی، آقای کتز می‌گوید که ولسوالی‌های ولایات میدان...

زورمندان در تخار 92هزار جریب زمین دولتی را غصب کرده‌اند

8صبح، تخار: مقام‌های محلی در تخار می‌گویند که زورمندان در جریان چند سال گذشته، 92 هزارجریب زمین دولتی را در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت غصب کرده‌اند. محمد فرید ذکی، معاون والی تخار، به‌8صبح گفت: «فهرس...

صفحه 6 از 1425

فصلنامه زمین

سومین شماره فصلنامه زمین را از اینجا دریافت نمایید.

آرشیو فصلنامه

متن کامل موافقتنامه همکاریهای درازمدت استراتژیک میان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و ایالات متحده امریکا را میتوانید از اینجا دانلود کنید.

گزارش بحران کابل بانک

متن گزارش بحران کابل بانک که از سوی کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه علیه فساد اداری به نشر رسیده است را می توانید به زبان دری و پشتو دانلود کنید.