مجلس سنا مقام‌های امنیتی را استجواب می‌کند

۸صبح، کابل: به دنبال افزایش ناامنی در برخی از ولایت‌های کشور، سناتوران مجلس سنا، تصمیم گرفته‌اند که مسئولان امنیتی را در نشست سه شنبه‌ی هفته‌ی آینده‌ی شان استجواب کنند.
این تصمیم مجلس سنا پس از آن گرفته شده که ناامنی‌ها در ولایت‌های: فراه، قندوز، ارزگان، غزنی و تخار افزایش یافته و تلفات نیروهای امنیتی بیشتر شده است.
محمدعلم ایزدیار، معاون اول مجلس سنا از افزایش تلفات نیروهای امنیتی انتقاد کرد و این موضوع را به «ضعف مدیریتی» مقام‌های امنیتی پیوند داده، گفت که سربازان پیاده در برخی از موارد از حمایت هوایی همکاران خود محروم می‌شوند.
حنیف حنفی، عضو مجلس سنا نیز شاره کرد که ولسوالی ارزگان خاص از چندین روز به‌ این‌سو در محاصره‌ی طالبان قرار دارد و اگر نهادهای امنیتی سریع اقدام نکنند این ولسوالی سقوط می‌کند.
فضل‌هادی مسلم‌یار، رییس مجلس سنا پس از انتقاد سناتوران مبنی بر افزایش ناامنی‌ها و افزایش تلفات نیروهای امنیتی گفت: «مقام‌های امنیتی در نشست روز سه شنبه‌ی آینده فرا خوانده می‌شوند تا به سوالات سناتوران در زمینه‌ی افزایش نا امنی‌ها در کشور پاسخ ارایه کنند.»
آقای مسلم‌یار ضمن انتقاد از عدم رسیده‌گی نهادهای امنیتی به سربازان، گفت که مقام‌های امنیتی باید در تجهیز و حمایت از سربازان به موقع اقدام کنند.
نماینده‌گان مجلس سنا درحالی مسئولان امنیتی کشور را استجواب می‌کنند که روز گذشته ولسوالی انار دره‌ی فراه به تصرف طالبان درآمد و ساعاتی پس از آن نیروهای امنیتی این ولسوالی را بار دیگر تصرف کردند.

اشتراک گذاري با دوستان :