افتتاح پروژه‌ای به ارزش ۲۲ میلیون دالر در ننگرهار

۸صبح، کابل: نصیراحمد درانی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری کشور در سفرش به ولایت ننگرهار، کار عملی پروژه‌ی «رشد زراعت و انکشاف روستایی» را افتتاح کرد. قرار است این پروژه در جریان سه سال به هزینه‌ی ۲۲.۱ میلیون دالر در شش ولسوالی ولایت ننگرهار تطبیق ‌شود.
بر اساس خبرنامه‌ی وزارت زراعت، پروژه‌ی «رشد زراعت و انکشاف روستایی» از سوی اداره‌ی امور بین‌المللی امریکا در بخش تنفیذ قانون و مبارزه با مواد مخدر تمویل و از طریق اداره‌ی انکشافی سازمان ملل متحد هزینه می‌شود.
این پروژه، به منظور گسترش زراعت و معرفی کشت‌های بدیل کوکنار در ولسوالی‌های رودات، چپرهار، کوت، شیرزاد، خوگیانی و اچین ننگرهار تطبیق می‌شود. نصیراحمد درانی، وزیر زراعت گفته است که این پروژه، در روستاهایی که بیشتر جنگ زده‌اند و در بیش‌تر زمین‌های‌شان کوکنار کشت می‌شد، به کار آغاز می‌کند.
در پروژه‌ی «رشد زراعت و انکشاف روستایی» قرار است تا پایان ۱۳۹۷، در کنار ساخت ۱۹۵ سبزخانه‌ی تجارتی، ۲۳۰ گل‌خانه‌ی کوچک برای زنان توزیع شده، ۱۹ زیرساخت آبیاری، ۴۲۰ جریب باغ متراکم و نیمه‌متراکم ایجاد و «عوامل تولید» به ۴۶۰ باغداران توزیع شود. همچنان ۵۰ مرکز زنبورداری برای خانم‌های تحت حمایت پروژه فراهم شده و شمار دیگری از فعالیت‌های توسعه‌ای، انجام خواهد شد.
گلاب منگل، والی ننگرهار نیز با استقبال از این پروژه گفته است که اجرایی شدن برنامه مذکور می‌تواند در کنار توسعه زراعت و باغداری و ایجاد اشتغال، در قسمت تأمین امنیت در ولسوالی‌های مذکور نیز مؤثر واقع شود.

اشتراک گذاري با دوستان :