مسکو درباره‌ی حمله‌ی احتمالی امریکا به سوریه هشدار داد

یک روز پس از هشدار امریکا در سازمان ملل، رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه به طور رسمی اعلام کرد که در صورت هرگونه عملیات نظامی و حمله‌ی موشکی امریکا در سوریه، مسکو به آن واکنش نشان خواهد داد.
خبرگزاری رویترز این خبر را به نقل از ریانووستی بر اساس هشدار والری گراسیموف، رییس ستاد ارتش روسیه، گزارش کرد. آقای گراسیموف گفت که ارتش روسیه به حمله‌ی امریکا به سوریه پاسخ خواهد داد و هر موشک و سلاحی‌ای را که در این حملات دخیل باشد مورد هدف قرار خواهد داد.
این مقام ارشد نظامی روس همچنین تهدید کرد که مسکو در صورت به خطر افتادن جان نظامیان روس مستقر در سوریه در اثر هرگونه حمله‌ی احتمالی امریکا، این حمله را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.
اظهارات رییس ستاد ارتش روسیه یک روز پس از آن منتشر می‌شود که سفیر امریکا در سازمان ملل هشدار داد اگر شورای امنیت در مورد سوریه اقدام نکند، واشینگتن «آماده است اگر لازم باشد خود اقدام کند».
امریکا روز دوشنبه پیش‌نویس قطع‌نامه‌ی جدیدی را برای برقراری یک آتش‌بس ۳۰ روزه در غوطه‌ی شرقی به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد.
این در حالی است که همزمان در سوریه نیروهای دولتی، شهرهای غوطه‌ی شرقی را هدف حملات هوایی خود قرار داده و نیروهای زمینی برای تصرف مناطق تحت کنترول شورشیان در حال پیش‌روی هستند.
خبرگزاری رویترز در خبری دیگر از خروج حدود صد نفر از شهروندان سوری از شهر دوما در شمال غوطه‌ی شرقی در همین روز خبر داد. روسیه پیش از این به شورشیان این منطقه پیشنهاد کرده بود که می‌توانند همراه خانواده و سلاح‌های انفرادی خود از محاصره خارج شوند.
آنطور که سازمان ملل متحد اعلام کرده، حدود ۴۰۰ هزار نفر در شهرها و روستاهای غوطه‌ی شرقی گرفتار شده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :