‌فشارها بر تولیدکننده‌گان و فروشنده‌گان سلاح در امریکا «تشدید می‌شود»

بلک‌راک، بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی جهان فشارهای خود بر شرکت‌های تولیدکننده و فروشنده سلاح در امریکا را تشدید کرده است.
این شرکت گفته است ممکن است برخی شرکت‌ها را از سبد سهام خود مستثنی کند. بلک‌راک گفته است از شرکت‌های تولیدکننده و فروشنده سلاح می‌خواهد در باره‌ی نحوه‌ی نظارت و کنترول بر استفاده‌ی امن از سلاح‌های‌شان توضیح دهند.
شرکت بلک‌راک در بیانیه‌ای گفته است تیراندازی دبیرستان فلوریدا که در آن ۱۷ نفر کشته شدند، نیازمند یک پاسخ است.
اخیراً والمارت، بزرگ‌ترین سوپرمارکت جهان و چند فروشگاه عمده‌ی امریکایی هم محدودیت‌های سنی برای خریداران سلاح در امریکا گذاشتند.
به دنبال تیراندازی در دبیرستان مارجوری استونمن پارکلند، جنبشی برای اصلاح قوانین اسلحه راه افتاده و بخش خدمات مالی نیز با فشارهایی برای همراهی با این خواست و تغییر در روابط با صنعت اسلحه رو‌به‌رو شده است.
اخیراً دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا از اعضای کنگره خواست قوانینی سخت‌گیرانه‌ای را برای نظارت بر خرید و حمل اسلحه تصویب کنند. این اظهارات از سوی برخی به منزله‌ی تغییر در مواضع آقای ترمپ قلمداد شد اما کاخ سفید گفته است رییس‌ جمهور امریکا از متمم دوم قانون اساسی در مورد آزادی حمل سلاح همچنان حمایت می‌کند.
طبق قانون اساسی امریکا، شهروندان این کشور از آزادی خرید و حمل اسلحه برخوردارند و دولت نمی‌تواند این حق را از آنان سلب کند.

اشتراک گذاري با دوستان :