ولسوال اله‌سای ولایت کاپیسا می‌گوید که دولت به بهانه‌ی این‌که ولسوالی اله‌سای ناامن است، هیچ پروژه‌ی انکشافی را در سال جاری در این ولسوالی تطبیق نکرده است

غلام‌ نقشبند صافی می‌گوید: «اکنون هیچ مشکلی در تطبیق پروژه‌های انکشافی در ولسوالی اله‌سای وجود ندارد و اما روند بازسازی در این ولسوالی متوقف است و مردم با مشکلات گسترده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند.»
او گفت: «اگر به حساب ناامنی بگویم کل افغانستان ناامن است، به خاطر تطبیق پروژه‌ها در این ولسوالی هیچ مشکلی وجود ندارد، بزرگان وعلمای ما همه بخاطر تطبیق پروژه‌های انکشافی موافق و خواهان این استند که در اله‌سای بازسازی صورت بگیرد.»
ولسوال اله‌سای همچنان می‌گوید در چند سال پسین هیچ پروژه‌ای برای کاهش مشکلات مردم در این ولسوالی تطبیق نشده است.
او گفت: «هیچ کار صورت نگرفته است فقط در سال ۱۳۹۵ دو کلینیک به ما ساخته شده بس. ما سرک ضرورت داریم، کلینیک ضرورت داریم، مکتب ضرورت داریم. از مقام‌های ولایتی و حکومت مرکز خواهش می‌کنم که به اله‌سای توجه بکنند. ما هم افغان استیم چرا هیچ کس به ما توجه نمی‌کند؟ مردم ما از رهگذر محدود بودن بازسازی با مشکلات گسترده مواجه اند.»
ولسوال اله‌سای ولایت کاپیسا می‌گوید که چندین بار مشکلات این ولسوالی را با مسوولان محلی در میان گذاشته‌اند اما پاسخ مثبت دریافت نکرده‌اند.
او گفت: «مکاتب ما هیچ ساختمان ندارد، شاگردان ما کل شان در روی زمین درس می‌خوانند و خیلی با مشکلات زیاد مواجه اند. به سرک ضرورت داریم و همچنان به کلینیک. ما بارها از مقام‌های حکومتی کاپیسا خواستیم که در این مورد توجه شود اما هیچ توجه صورت نگرفته است.»
او تأیید می‌کند که در حال حاضر ۹۵ درصد خاک این ولسوالی زیر اداره‌ی طالبان است وعرضه‌ی خدمات به مردم هم به همین دلیل متوقف است. او از حکومت مرکزی می‌خواهد که بخاطر پاکسازی ولسوالی اله‌سای از وجود هراس افگان توجه جدی کند.

جاوید محمدى

اشتراک گذاري با دوستان :