معرفی نامزد‌وزیران به مجلس به تاخیر افتاد

۸صبح، کابل: هیات اداری مجلس نماینده‌گان می‌گوید که قرار بود روز دوشنبه، شماری از نامزد وزیران برای گرفتن رای اعتماد به این مجلس معرفی شوند، اما معرفی این وزیران به‌دلیل «مشکلات تخنیکی» به تاخیر افتاده است.
قادر زازی از اعضای هیات اداری مجلس نماینده‌گان، گفت براساس مکتوبی که از سوی حکومت فرستاده شده است، قرار است نامزد وزیران جهت گرفتن رای اعتماد پس از عاشورا معرفی شوند. به گفته‌ی آقای زازی، در مکتوب حکومت آمده است: «شما نیک می‌دانید که براساس کمیته محترم روسای مجلس نماینده‌گان قرار بود فردا (روز دوشنبه) مورخ سه میزان سال روان ۱۳۹۶، نامزد‌وزیران محترم جهت اخذ رای اعتماد به جلسه عمومی مجلس نماینده‌گان معرفی شوند، ولی عدم آماده‌گی‌های تخنیکی که الی فردا (دوشنبه) تکمیل نخواهد شد معرفی‌شان به تاریخ یاد‌شده میسر نمی‌باشد. بدینوسیله احترامانه و مجددانه خواهشمندیم تا به ادامه‌ی همکاری‌های همیشه‌گی خویش برنامه معرفی کاندید‌وزرا را از فردا (دوشنبه) به هفته آینده و بعد از ختم مراسم دهم عاشورا موکول فرموده بر امتنان همه‌ی ما بفرمایید.»
در همین‌حال، محمدهمایون همایون معاون مجلس می‌‌گوید که حکومت با چنین اقدامات خود به مجلس نماینده‌گان بی‌احترامی کرده است. او مدعی شد که رییس‌جمهور در «صدها مورد» قانون اساسی و دیگر قوانین را نقض کرده است. بحث معرفی نامزد وزرا و پایان دادن به روند سرپرستی در نهادهای حکومتی، از مدت‌هاست که در مجلس نماینده‌گان ادامه دارد. تا هنوز مشخص نیست که این بحث‌ها چه زمانی پایان خواهد یافت. ‌اکنون بیشتر وزارت‌خانه‌ها توسط سرپرست اداره می‌شوند. حکومت پیش از این بارها تاکید کرده بود که با برگشت نماینده‌گان از تعطیلات تابستانی، نامز‌وزیران را جهت گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی می‌کند.

اشتراک گذاري با دوستان :