پیام تبریکی عبدالله عبدالله به انگلا مرکل

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور، در پیامی پیروزی حزب دموکرات مسیحی آلمان به رهبری انگلا مرکل نخست وزیر این کشور را تبریک گفته و از آلمان به عنوان یک همکار متحد و تاریخی افغانستان یاد کرده است.
آقای عبدالله در پیام خود افزوده است: «افغانستان و آلمان دو دوست، همکار و متحد تاریخی هستند. حکومت آلمان به رهبری خانم مرکل نخست وزیر، پس از سقوط رژیم سیاه طالبان و روی‌ کار آمدن نظام جدید در کنار مردم و دولت افغانستان قرار داشته و در راستای توسعه و پیشرفت کشور حمایت همه‌جانبه کرده‌اند.»
رییس اجرایی هم‌چنین با اشاره به نقش نیروهای آلمانی به تامین امنیت در افغانستان می‌افزاید: «سربازان آلمانی در چوکات نیروهای بین‌المللی در افغانستان قربانی دادند، صدها میلیون دالر از کمک‌های بلاعوض آن کشور در عرصه توسعه و بازسازی افغانسان به مصرف رسیده و این همکاری‌ها در سطوح مختلف ادامه دارد. نقش سازنده آلمان در نشست‌های وارسا و بروکسل برای ادامه کمک به افغانستان و حمایت آنان از نیروهای امنیتی و پولیس افغانستان قابل تحسین است. ما از قربانی‌ها و همکاری‌های دولت فدرال آلمان به افغانستان قدردانی می‌کنیم.»
داکتر عبدالله عبدالله می‌گوید که آلمان در شانزده سال گذشته نقش موثری در مبارزه با تروریزم، بازسازی و تقویت مردم‌سالاری در افغانستان داشته است. وی گفته است: «دولت خانم انگلا مرکل در طول سه سال پسین میزبان ده‌ها هزار مهاجر افغانستان بوده و با گرمی از آن‌ها استقبال و پذیرایی کرده است. مردم افغانستان از پیش‌آمد و برخورد انسانی آلمان‌ها قدردانی و ستایش می‌نمایند. به نماینده‌گی از حکومت و مردم افغانستان، پیروزی حزب دموکرات مسیحی المان را برای خانم مرکل و مردم آلمان تبریک می‌گوییم و امیدواریم روابط و همکاری میان کابل- برلین بیش‌تر از پیش توسعه و گسترش یابد.» حزب دموکرات مسیحی در انتخابات روز یکشنبه، به پیروزی دست یافت و انگلا مرکل برای چهارمین بار نخست‌وزیر آلمان خواهد شد.

اشتراک گذاري با دوستان :