تغییرات جدید در راس وزارت‌خانه‌های انکشاف دهات و زراعت

۸صبح، کابل: رهبران حکومت وحدت ملی در راس وزارت‌خانه احیا و انکشاف دهات و زراعت و مال‌داری تغییرات جدیدی ایجاد کرده‌اند.
براساس این تغییرات، نصیراحمد درانی از راس وزارت احیا و انکشاف دهات کنار رفته و به جای اسدالله ضمیر وزیر پیشین زراعت و مالداری، عنوان سرپرست جدید این معرفی شده است. هم‌چنین به جای آقای درانی، مجیب‌الرحمان کریمی به عنوان سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات معرفی شده است. آقای کریمی از این ریاست دانشگاه شیخ زاهد ولایت خوست را به عهده داشت.
سرپرستان وزارت‌های انکشاف دهات و زارعت، روز گذشته طی دو مراسم جداگانه توسط سرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری معرفی شدند.
آقای دانش در مراسم معرفی مجیب‌الرحمان کریمی سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات، از وی به عنوان یکی از کدرهای «متخصص و با تجربه» یاد کرد گفت که آقای کریمی در رشته‌های زراعت و توسعه روستایی تحصیل کرده و سال‌های زیادی را در موسسات ملی و بین‌المللی کار کرده است.
سرور دانش از کارکرد نصیراحمد درانی در وزارت احیا و انکشاف دهات ابراز قدردانی کرد و گفت: «طبق گزارش‌های سال گذشته، این وزارت در ۱۱ ماه اول سال ۱۳۹۵ تعداد ۹۰۷۷ پروژه انکشافی را در عرصه‌های آبیاری، آبرسانی، صحت، معارف، ترانسپورت، صنایع روستایی، برق و زمینه‌های دیگر، در بیش از ۶۳۲۰ قریه مربوط به ۳۲۶ ولسوالی در ۳۴ ولایت کشور به ارزش ۲۴۵ میلیون دالر تطبیق کرده و از این طریق با ۱۵،۶ میلیون روز کاری، برای ۷۵۰ هزار تن کار موقت ایجاد کرده است.»
این تغییرات زمانی ایجاد می‌شود که هم‌اکنون بیش از نیمی از وزارت‌خانه توسط سرپرست اداره می‌شوند.
روند سرپرستی از مشکلات جدی حکومت وحدت ملی بوده که از زمان تاسیس این حکومت تاکنون پایان نیافته است.

اشتراک گذاري با دوستان :