ناتو برای سربازان معلول مرکز فزیوتراپی می‌سازد

فرماندهی ماموریت نیروهای حمایت قاطع به رهبری ناتو، برای تداوی سربازان و افراد ملکی‌ای که دارای معلولیت هستند، مرکز بزرگ تداوی فزیوتراپی می‌سازد.
به نقل از صدای امریکا، این فرماندهی گفته است که این مرکز در یک وقت ظرفیت تداوی صد مرد و زن را دارا خواهد بود و ساخت آن ۵۴ میلیون دالر هزینه برمی‌دارد. هم‌چنان در ساختمان این مرکز، برای بیست بانوی دانش‌آموز در اکادمی علوم نظامی، مکان بودوباش نیز در نظر گرفته شده است. بربنیاد گفته‌های ماموریت حمایت قاطع، پیشنهادات برای ساخت این مرکز تا پایان سال جاری نهایی می‌شود و ساخت این مرکز تا سال ۲۰۱۹ میلادی تکمیل خواهد شد.
زیمیرین، نماینده ملکی ناتو در افغانستان گفته است، این سازمان به صورت مشترک با حکومت افغانستان کار خود را برای ایجاد نیروهای امنیتی موثر، دوام‌دار و کارآمد ادامه می‌دهد. او ساخت این مرکز را که حکومت افغانستان برای ارایه خدمات به آن نیاز دارد، یکی از نمونه‌های همکاری شرکا و کشورهای عضو ناتو برای افغانستان خوانده است. جنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای ماموریت حمایت قاطع، در مورد ساخت این مرکز گفته است که مرکز فزیوتراپی یکی از مراکز بسیار پیشرفته‌ی طبی در افغانستان خواهد بود.
جنرال نیلکسون افزوده است: «مرد و زن در اردو و پولیس افغانستان در خط نخست جنگ با تروریزم هستند، این یک جنگ شدید است که آنان تلفاتی را متحمل می‌شوند.»
فرمانده نیروهای ماموریت حمایت قاطع می‌افزاید که این مرکز نه تنها یک مکان خوب را برای تداوی نیروهای امنیتی افغانستان فراهم می‌سازد، بلکه برای دانش‌آموزان نیز یک مرکز مناسب آموزشی به شمار خواهد رفت.
ماموریت حمایت قاطع گفته است که کانادا برای ساخت این مرکز ۲۹ میلیون دالر پرداخته است کمکی که نسبت به کمک کشورهای دیگر، بیشتر است.

اشتراک گذاري با دوستان :