ثواب‌الدین مخکش به سارنوالی معرفی شد

۸صبح، کابل: اشرف غنی رییس‌جمهور کشور، ثواب‌الدین مخکش از مقام‌های ارشد اداره‌ی امور را به لوی سارنوالی معرفی کرده است.
رییس‌جمهور غنی که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویارک به سر می‌بَرد، در بیانیه‌ای، رهنمود منتشر‌شده از سوی مخکش را متأثرکننده توصیف کرده و به لوی‌سارنوالی دستور داده تا در این باره تحقیق کند. آقای غنی از لوی‌سارنوالی خواسته تا بر اساس قانون با تهیه‌کننده‌گان این رهنمود برخورد کند. رییس‌جمهور غنی می‌گوید: «زیبایی افغانستان، قوت و ثبات آن در وجود اقوام و مردمان با هم برابر و مساوی این سرزمین با عزت است و برای من افتخاری بزرگ‌تر از این نیست که با افتخار، از آن‌ها نماینده‌گی کنم.»
رییس‌جمهور هم‌چنین تأکید کرده که رفتار و فکر تبعیض‌آمیز در تمام عرصه‌ها به ویژه در درون دستگاه حکومتی را شدیداً محکوم می‌‌کند و به هیچ نهاد و فردی اجازه خدشه‌وارد‌کردن به وحدت، هم‌دلی و اتفاق شهروندان افغانستان نمی‌دهد. او می‌گوید که محتوای رهنمود نشر شده را به دقت مطالعه کرده است.
بر اساس گزارشی که اخیراً روزنامه اطلاعات روز منتشر کرد، ثواب‌الدین مخکش یک رهنمود قوم‌گرایانه تهیه کرده و آن را با دیگر کارمندان پشتون اداره‌ی امور از طریق کانال تلگرام به اشتراک گذاشته است. در این رهنمود، به حذف کارمند غیرپشتون تأکید شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :