ارگان‌های محلی: زمینه‌ی کار برای زنان هنوز هم محدود است

- ظفرشاه رویی

اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی هم‌زمان با آغاز برنامه‌ی شبکه‌سازی به منظور تقویت مشارکت زنان در سطح رهبری نهادهای محلی، اعلام کرده که هنوز هم موانع زیادی بر سر راه‌ کار زنان در نهادهای دولتی در مرکز و ولایت‌ها وجود دارند.
عبدالمتین‌ بیگ رییس این اداره، می‌گوید که بیشتر این موانع از وجود و حاکمیت فرهنگ مردسالار در جامعه، آزار و اذیت‌های جنسی در ادارات و هم‌چنین وارداتی پنداشته‌شدن بحث مربوط به حقوق و توانایی‌های زنان ناشی می‌شود. آقای بیگ که روز سه‌شنبه، ۲۸ سنبله، در آغاز کنفرانس سه روزه «شبکه‌ی زنان در حکومت‌داری محلی» صحبت می‌کرد، افزود: «بدبختانه بسیار به صراحت باید بگویم زمینه‌ی کار که باید برای خانم‌ها مساعد باشد، در ادارات محلی و حتا در ادارات مرکزی یک مشکل جدی است. درست است که متعهد و معتقد هستیم که بیست و پنج درصد کارمندان دولتی را باید زنان تشکیل بدهند، اما متأسفانه زمینه‌ی کاری برای‌شان مساعد نیست. همیشه به شکل‌های مختلفی موانعی وجود داشته و محیط کاری مناسب برای‌شان نیست.»
اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی می‌افزاید که آزار و اذیت جنسی زنان در نهادهای دولتی از موانع اصلی سر راه کار زنان به شمار می‌رود. عبدالمتین بیک می‌گوید که با تأیید مقرره منع آزار و اذیت جنسی زنان در نهادها، انتظار می‌رفت که گفتمان مثبتی در این زمینه راه‌اندازی شود، اما هنوز هم این مقرره نتوانسته دیدگاه مردم را نسبت به کار زنان در ادارات تغییر دهد. او گفت هنوز مردم فکر می‌کنند که بحث مربوط به زنان در افغانستان وارداتی و تحمیل شده است. وی‌ گفت: «تنها چیزی که برای رشد زنان در افغانستان مانع شده است، همان تبعیض جنسیتی است و این مسأله متأسفانه هنوز هم در خانواده‌ها و جامعه‌ی ما وجود دارد، در غیر آن خانم‌ها توان‌مند هستند و توان‌مندی‌های‌شان را به تمام معنا نشان داده‌اند.»
عبدالمتین بیگ به تقویت و افزایش میزان مشارکت زنان در نهادهای دولتی به ویژه در سطح تصمیم‌گیری‌ها در محلات تأکید کرد و گفت در جاهایی‌ که زنان در تصمیم‌گیری‌ها نقش بیشتری داشته‌اند، برنامه‌ها مؤثریت بیشتری داشته است.
در همین حال، منیره یوسف‌زاده سخنگوی اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی می‌گوید که این اداره در نظر دارد تا برای تقویت نقش زنان در سطح تصمیم‌گیری‌ها در محلات، شبکه‌سازی کند. خانم یوسف‌زاده افزود که این شبکه‌ها می‌توانند در استخدام زنان شایسته در نهادهای محلی نقش بگیرند. وی می‌گوید: «شبکه‌ی زنان یکی از کارهایش این است که اشخاصی را برای استخدام در پست‌های عالی و نیمه‌‌عالی معرفی بکنند، ارگان‌های محلی تعهد خود را برای استخدام زنان به عنوان شهردار، معاونین ولایت‌ها و هم‌چنین در تعدادی از ولسوالی‌ها اعلام کرده و این را رییس‌جمهور هم پذیرفته است.»
سخنگوی اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی افزود که نقش زنان در سطح رهبری در نهادهای محلی خیلی پایین است. به گفته‌ی او، مسایل فرهنگی، امنیتی و ظرفیت، از عوامل اصلی پایین بودن حضور زنان در نهادهای محلی است.
اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی در حالی از تقویت نقش زنان در نهادهای تصمیم‌گیرنده در محلات خبر می‌دهد که همین اکنون در سراسر افغانستان تنها دو زن به عنوان ولسوال، یک تن به عنوان شهردار و یک تن دیگر هم به عنوان والی کار می‌کنند. به تازه‌گی یک خانم دیگر به عنوان معاون والی هرات توظیف شده است.
هم‌چنین دلبر نظری وزیر امور زنان نیز می‌گوید که حضور زنان در نهادهای محلی بسیار محدود است. خانم نظری افزود که زنان در سطح رهبری ادارات محلی کم‌رنگ است. وی گفت: «تحقیقات نشان می‌دهد که زنان در ولایات، ولسوالی‌ها و روستاها از فرصت‌های کم‌تری برای سهم‌گیری در قدرت و سیاست برخوردارند.»
وزیر امور زنان تأکید کرد که نبود امنیت، مسایل اجتماعی و فرهنگی و هم‌چنین پایین بودن ظرفیت از موانع اصلی سر راه حضور زنان در نهادهای محلی به شمار می‌رود.
در همین حال، حمیرا ثاقب از فعالان حقوق زن می‌گوید هرچند مقام‌های ارشد دولتی بارها در باره بلندرفتن سطح حضور زنان در سطح رهبری در نهادهای محلی تأکید کرده، اما تحقیقات اخیر وزارت امور زنان نشان می‌دهد که میزان مشارکت زنان در نهادهای دولتی با «افت» همراه بوده است. وی افزود: «ما به عنوان کنش‌گران حوزه‌ی زنان با توجه به گزارش وزارت امور زنان که در سال اخیر داشتیم، با افول یا افت در حوزه‌ی سیاسی مواجه شدیم. می‌توان کارنامه‌ی رهبران حکومت را از همین گزارش نمره بدهیم. اما به نظر من یک بعد قضیه مردم هستند که چقدر می‌توانند حکومت را پاسخ‌گو بسازند و وادار بسازند که عمل بکند.»
بر اساس گزارشی که در ماه حوت سال گذشته توسط اداره‌ی احصاییه‌ی مرکزی نشر شد، رقم مشارکت زنان در نهادهای تصمیم‌گیرنده دولتی در نزدیک به سه سال گذشته کم‌تر از یک درصد افزایش داشته است. بر اساس تعهداتی که دولت افغانستان ارایه کرده باید میزان مشارکت زنان در نهادهای دولتی را تا سال ۲۰۲۰ به سی درصد برساند.

اشتراک گذاري با دوستان :