ده قرارداد به ارزش نزدیک به دو میلیارد افغانی تایید شد

۸صبح، کابل: کمیسیون تدارکات ملی ده قرارداد به ارزش نزدیک به دو میلیارد افغانی را مورد تایید قرار داده است.
این قراردادها شامل پروژه‌های بازسازی سرک قلعه نو تا ولسوالی آب کمری ولایت بادغیس به طول ۱۵ کیلومتر، ساختمان سرک باغ پل جوی غلامان ولایت فراه، ساختمان سرک دهنه آب‌دره ولایت میدان وردک به طول ۱۰ کیلومتر، بازسازی بخش دوم سرک دو آب تا دهنه پیار و مندول ولایت نورستان، اعمار قسمت اول سرک دوشی تا بامیان می‌شود.
دفتر ریاست جمهوری می‌گوید که با قسمت اول سرک دوشی تا بامیان که قبلا به صورت مشروط تایید شده بود، این بار با تخفیف پنج صد هزار دالر در قیمت قرارداد مورد تایید قرار گرفته است.
هم‌چنین پروژه‌های خدمات مشورتی برای تطبیق شاهراه اتصالی شمال یا «ترانس هندوکش»، خریداری ده هزار تن قیر برای پروژه‌های شهرداری کابل با صرفه‌جویی حدود ۱۰۰ میلیون افغانی، اعمار فابریکه محلولات زرقی در ولایت کابل از طریق تصدی ساختمانی بنایی و خدمات امنیتی برای هوتل انترکانتیننتال نیز از جمله قراردادهای تایید شده است.
کمیسیون تدارکات ملی همچنان اشتراک شرکت‌های معتبر بین‌المللی را در تطبیق پروژه‌ها مهم خوانده و بالای ایجاد یک مرجع با اعتبار جهت تایید شرکت های بین المللی و اسناد آن‌ها به ویژه شرکت‌های چینایی، ترکی و هندی تاکید کرده‌ است. به گفته دفتر ریاست جمهوری، در زمینه هیاتی توظیف شده تا با سفارت‌خانه‌های این کشورها در کابل و سفارت‌خانه‌های افغانستان مقیم آن کشورها موضوع را پی‌گیری کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :