بازار سیاه، ناامنی و قیمت سرسام‌آور تکت هواپیما

۸صبح، هرات: سال‌هاست که مسیر هرات – قندهار – کابل به دلیل ناامنی جلو مسافرت زمینی بسیاری از شهروندان را گرفته‌ است. به واقع، سفر زمینی از هرات به کابل برای بسیاری‌ها مانند نوشیدن آب از لبه شمشیر است. به همین دلیل است شرکت‌های هوایی که تعدادشان کم است، بازارشان به شدت گرم شده، اما هستند کسانی‌که توانایی پرداخت تکت‌های ۲۰۰ دالری رفت و برگشت هرات- کابل را ندارند و نزدیک به ۱۵ ساعت با خطراتی روبه‌رو می‌شوند که از زبان هر کدام‌شان می‌توان حکایت‌های جالب و متفاوتی شنید.
علاوه بر آن رقابت‌های ناسالم شرکت‌های ترانسپورتی زمینی و دست‌کاری‌های فنی موترها برای به‌دست‌آوردن پول بیشتر که عمدتاً از دید مسوولان ادارات ترافیک در افغانستان پنهان می‌ماند، در بسیاری از موارد در افغانستان مرگ‌آفرین بوده است و راه زمینی را برای مسافران به یک راه پر از خطر بدل کرده است.
بر اساس آمار دفتر هیات سازمان‎ملل در افغانستان «یوناما» از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵ دست‌کم ۵۸۰۴ غیرنظامی در افغانستان کشته و ۱۱۱۳۱ تن دیگر زخمی شده‌اند. حال آن‌که بر اساس آمار به‌‌دست‌آمده از ریاست ترافیک وزارت داخله، طی همین مدت، ۵۶۲۳ تن بر اثر رویدادهای ترافیکی در کشور جان باخته و ۱۷۰۰۴ تن هم زخمی شده‌اند.
با این وصف آمار قربانیان جنگ و رویدادهای ترافیکی تفاوت چندانی ندارد، اما شمار زخمیان رویدادهای ترافیکی، ۵۸۷۳ تن بیشتر از واقعات جنگی است و از همین رو به دو دلیل ناامنی و نبود معیارهای درست ترافیکی، بسیاری از مردم در افغانستان مسیر هوایی را بر مسیرهای زمینی برای مسافرت ترجیح می‌دهند.

افزایش کم‌پیشینه قیمت تکت هواپیما

اخیراً در پی توقف پروازهای شرکت هوایی صافی، قیمت تکت‌های داخلی در مسیر هرات به کابل و برعکس آن به شکل سرسام‌آوری بالا رفته است. قیمت تکت یک‌طرفه از شرکت هوایی کام‌ایر ۶۲۰۰ افغانی و از شرکت هوایی آریانا ۹۰ دالر است. البته هر روز با ده‌ها مسافر سرگردان در این مسیر می‌توان روبه‌رو شد که حتا تکت‌ یکی از این دو شرکت با همین قیمت نیز متأسفانه در بازار پیدا نمی‌شود.
بازار سیاه تکت‌های طیاره این‌ روزها در کابل و هرات بسیار گرم است. تا جایی‌که مسوول اتحادیه تکت‌فروشان هرات گفته است که برای فروش تکت‌های طیاره در بازار سیاه، فروشات‌شان از ١۶ تکت طیاره در روز به ۵ تکت کاهش یافته است و متباقی تکت‌ها در بازار سیاه به فروش می‌رسند.
اما در بازر سیاه قیمت هر تکت بین ۱۶۰ تا ۱۹۰ دالر است و معمولاً این روزها کم‌تر می‌توان تا سه روز آینده، تکتی پیدا کرد.
بنا به گفته سیداحمد سجادی رییس اتحادیه تکت‌فروشان ولایت هرات، بازار سیاه در دست تکت‌فروشان نیست. بلکه شماری از شرکت‌های توریستی، پیشاپیش تکت‌ها را با نام‌های دیگری ‌خرید کرده و با بالارفتن تقاضا، آن‌ها را با قیمتی هنگفت در بازار به فروش می‌رسانند.
از ۳ ماه به این‌سو پروزاهای شرکت هوایی صافی در سرتاسر کشور به دلایلی نامعلومی متوقف شده است. برخی از منابع گفته‌اند که این شرکت به دلیل بدهی‌های زیاد ورشکست شده است.
هم‌زمان با آغاز پروازهای هواپیماهای حجاج از عربستان به شهرهای مختلف کشور پروازهای داخلی شرکت هوایی آریانا نیز به شدت کاهش یافته است.
مردم در حالی بالاترین هزینه تکت‌های هوایی در منطقه را پرداخت می‌کنند که شرکت‌های هوایی دولتی و خصوصی افغانستان کهنه‌ترین و فرسوده‌ترین هواپیماهای جهان را دارند. هواپیماهای صافی ایرویز ۲۳ سال، کام‌ایر ۲۶ سال و هواپیماهای شرکت دولتی آریانا ۲۵ سال عمر دارند. اما نرخ تکت‌های این شرکت‌های هوایی نسبت به هواپیماهای خارجی گران‌ است.
هواپیـماهای شـرکت‌های هـوایی مانند ترکیش ایر‌لاین ۶ سال، ازبکستان ۹ سال، ترکمنستان ۸ سال، امارات متحده عربی ۵ سال، دوبی ۳ سال، تاجیکستان ۱۳ سال، هند ۹ سال و پاکستان ۱۱ سال عمر دارند، در این میان تاجیکستان که یکی از فقیر‌ترین کشور‌های منطقه است، عمر هواپیماهایش از ۱۳ سال تجاوز نکرده است. ایران که سال‌هاست در تحریم اقتصادی به سر می‌برد اما با آن هم نرخ تکت‌های هواپیمایش به تناسب هواپیماهای کهنه برابر و ارزان‌تر است.
هواپیماهایی که عمر‌شان از ۲۰ الی ۲۵ سال گذشته باشد، اجازه نشست در بسیاری کشورهای جهان را ندارند و از این لحاظ هواپیماهای دولتی و خصوصی افغانستان در اکثر کشورهای دنیا اجازه نشست ندارند.
در حال حاضر بیش از ده شرکت هواپیمایی خارجی به افغانستان رفت و آمد دارند که از آن جمله شرکت‌های هواپیمایی فلای دبی، ترکیش ایرویز، ایر عربیا، ایر اندیا و شرکت ایرانی آسمان تقریباً همه روزه به کابل پرواز دارند.
مسوولان شرکت‌های هواپیمایی داخلی پیش از این هشدار داده بودند که با ورود شرکت‌های خارجی در بازار هوانوردی افغانستان، این شرکت‌ها بیشتر مشتریان خود را از دست خواهند داد.
آگاهان اقتصادی می‌گویند ورشکسته‌شدن این شرکت‌ها سبب می‌شود که افغانستان حضور و هویت ملی خود را در بازار جهانی هوانوردی از دست بدهد و احیای آن سال‌های زیادی را در برخواهد گرفت.

اشتراک گذاري با دوستان :