یکی از طراحان اصلی حمله بر ریاست رجال برجسته کشته شد

۸صبح، کابل: نیروهای قطعات خاص پولیس ملی در یک عملیات ویژه و هدفمند، دریاخان یکی از سازمان‌دهنده‌گان اصلی حمله خونین بالای ریاست رجال برجسته را به قتل رسانده‌اند.
وزارت امور داخله با اعلام این خبر می‌گوید که دریاخان مشهور به خالد شب دوشنبه در عملیاتی در قریه انعام مربوط به مرکز ولایت لوگر به قتل رسیده است.
به گفته وزارت امور داخله، در این عملیات سه فرمانده دیگر مربوط به شبکه تروریستی حقانی نیز به قتل رسیده‌اند. وزارت امور داخله از این فرماندهان به‌نام‌های عبدالرحمان مشهور به عمری اکمال‌کننده مواد انفجاری شبکه حقانی در ولایت لوگر، قاری ارشاد و ملا هیبت‌الله یاد کرده است.
وزارت امور داخله تاکید کرده که این افراد در طراحی و سازمان‌دهی حملات تروریستی به ویژه راه‌اندازی حملات انتحاری در لوگر و ولایت‌های همجوار آن نقش مهمی داشتند. از نزد این تروریستان کشته شده مقداری سلاح و مهمات نیز به‌دست آمده است.
بامداد روز سه‌شنبه، سی و یک حمل سال گذشته‌ی خورشیدی، ریاست محافظت از رجال برجسته در کابل هدف یک حمله تروریستی قرار گرفت. ابتدا یک موتر مملو از مواد انفجاری در نزدیکی این ریاست منفجر شده و به‌دنبال آن چند مهاجم مسلح وارد ساختمان ریاست محافظت از رجال برجسته مربوط به اداره امنیت ملی شدند. این مهاجمان با نیروهای امنیتی درگیر شدند که در نتیجه این انفجار و درگیری مسلحانه شصت‌وچهار نفر کشته و ۳۴۷ تن دیگر زخمی شدند.
هرچند گروه طالبان مسوولیت این حمله خونین تروریستی را به عهده گرفت اما دولت شبکه تروریستی حقانی را مسوول اصلی این اقدام اعلام کرد.
هم چنین وزارت دفاع نیز از کشته‌شدن بیست و یک طالب به شمول یک تن از فرماندهان این گروه خبر داده است. این وزارت می‌گوید که این شورشیان در عملیات پاک‌سازی نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :