وزارت دفاع: طالبان در برگمتال عقب ‌زده شده‌اند

تورن جنرال وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید که صبح روز دوشنبه،‌۲۰ سنبله گروه طالبان بر پوسته‌های امنیتی در ولسوالی برگمتال ولایت نورستان حمله کرده بودند که بعد از مقاومت نیرو‌های امنیتی مجبور به عقب‌نشینی شده‌اند.
آقای وزیری افزود: «وضع برگمتال بسیار خوب است، از نیرو‌های امنیتی یک نفر شهید و دو تن زخمی شده‌اند، در بمباردمان هوایی و مقاومت زمینی نیرو‌های هوایی دمشن تلفات زیاد دیده است، وضع رو به بهبود است.»
سخنگوی وزارت دفاع هم‌چنان گفت که نیرو‌های امنیتی در این ولسوالی از یک پوسته عقب‌نشینی کرده بودند تا تلفاتی نداشته باشند.
به قول آقای وزیری قطعات هوایی و زمینی نیرو‌های امنیتی در این ولسوالی حضور دارند و پوسته رها شده هم پس از چند ساعت دوباره در اختیار نیرو‌های امنیتی آمده است.
در همین حال حافظ عبدالقیوم، والی نورستان به رسانه‌ها گفته که یک گروه ۵۰۰ نفری طالبان مسلح بامداد روز گذشته بر ساختمان و پوسته‌های مستقر در ولسوالی برگمتال حمله کردند که هنوز هم درگیری جریان دارد. والی نورستان مدعی شده که صد طالب پاکستان و صاحب منصبان متقاعد اردوی پاکستان نیز در این جنگ شرکت دارند و ولسوالی برگمتال در محاصره طالبان مسلح قرار دارد، ولی نیروهای هوایی افغان وارد محل رویداد شده و به عقب‌راندن طالبان مسلح پرداخته اند. به ادعای وی، جنگ در برگمتال مستقیماً از سوی استخبارات کشور پاکستان رهبری می‌شود.
تورن جنرال وزیری، سخنگوی وزارت دفاع نیز پذیرفت که کشور پاکستان در عقب این حملات دست دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :