بریتانیا بورسیه تحصیلی «چیفنینگ» می‌دهد

۸صبح، کابل: سفارت بریتانیا در کابل اعلام کرده که این کشور روند اهدای بورسیه‌های معتبر تحصیلی «چیفنینگ» به دانشجویان برای سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی را آغاز کرده است.
این سفارت می‌گوید که برنامه اهدای این بورسیه‌ها از تاریخ هفتم آگست شروع و تا هفتم ماه نوامبر سال جاری میلادی ادامه می‌یابد. سفارت بریتانیا از علاقه‌مندان این بورسیه‌ها خواسته تا درخواستی‌های شان را تا تاریخ معیین بفرستند.
سفارت بریتانیا می‌افزاید که بورسیه‌های تحصیلی «چیفنینگ» برای افرادی که دارای توانایی رهبری و سابقه علمی خوب داشته باشند، اعطا می‌گردد. سفارت بریتانیا در بیانیه‌ای گفته است: «این بورسیه‌ها برای رهبران آینده بخاطر کسب درجه ماستری در یکی از دانشگاه‌های برجسته در بریتانیا حمایت مالی فراهم می‌نماید و با آن‌ها در جهت اشتراک در مراسم و سیمینارهای اختصاصی علمی، مسلکی و فرهنگی کمک می‌نماید.»
سفارت بریتانیا در کابل می‌گوید که برای سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، بیش از هزار و پنج‌صد بورسیه برای دانشجویانی از کشورهای مختلف دنیا درنظر گرفته شده است.
سفارت بریتانیا در عین‌حال افزوده که امسال قرار است بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان برای تحصیل در مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه آکسفورد به منظور انجام تحقیقات علمی و تشویق دانشجویان در زمینه آموزش فرهنگ و تمدن اسلام و جوامع اسلامی نیز اهدا شود.

اشتراک گذاري با دوستان :