گفتگوی وزرای خارجه افغانستان و هند در باره همکاری‌های استراتیژیک

وزارت خارجه اعلام کرده که افغانستان و هند در نشست شورای مشترک استراتیژی به ریاست وزرای خارجه دو کشور در دهلی جدید روی همکاری‌های استراتیژیک دوجانبه گفتگو می‌کنند.
احمد شکیب مستغنی، سخنگوی وزارت خارجه به صدای امریکا گفته که صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه به دهلی جدید رفته و قرار است که با خانم سوشما سواراج، همتای هندی‌اش در نشست شورای مشترک استراتیژیک افغانستان و هند شرکت کنند.
آقای مستغنی گفت: «هدف آن به بحث و بررسی گرفتن همکاری‌های دوجانبه و پروژه‌هایی که در قالب همکاری‌های دوجانبه دو کشور تطبیق می‌شود و هم‌چنان آینده همکاری‌های دوجانبه افغانستان و هند، همین‌طور گسترش هرچه بیشتر روابط دوستانه میان دو کشور است.»
براساس گزارش رسانه‌های هندی، قرار است این نشست امروز دوشنبه برگزار شود. این رسانه‌ها افزوده که قرار است صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان با نخست وزیر هند نیز دیدار و گفتگو داشته باشد.
افغانستان و هند، در سال ۲۰۱۱ میلادی، به منظور گسترش همکاری‌های امنیتی و انکشافی، موافقت‌نامه استراتیژیک را امضا کردند. از آن پس، نشست دوجانبه وزیران خارجه دو کشور به صورت نوبتی هر سال برگزار می‌گردد.

اشتراک گذاري با دوستان :