ترمپ برنامه حمایت از کودکان مهاجر بدون مدرک را لغو می‌کند

گزارش‌ها می‌رسانند که دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا، در نظر دارد برنامه حمایت از جوانان مهاجری که دارای اسناد هویتی و مهاجرتی نیستند را لغو کند.
براساس این گزارش‌ها آقای ترمپ به کنگره این کشور شش ماه فرصت داده است تا این برنامه که از آن به نام «داکا» نام برده می‌شود را با برنامه‌ای دیگر جایگزین کند.
به نقل از بی‌بی‌سی، این گزارش‌ها ابتدا در رسانه «پولتیکو» منتشر شد و گفته می‌شود که تلاش دارد تا علی‌رغم حمایت‌های زیادی که از آن وجود دارد؛ راهی میانه را مطرح کند.
این رسانه گزارش کرده‌اند که کاخ سفید روز یکشنبه پل رایان، رییس کنگره را از این تصمیم آقای ترمپ باخبر کرده است.
گزارش شده است که آقای ترمپ تصمیم خود در این باره را امروز سه‌شنبه به طور رسمی اعلام خواهد کرد.
گفته شده است که هفته گذشته آقای رایان از رییس‌جمهور امریکا خواسته بود تا برنامه «داکا» را ملغی نکند چون چنین گزینه‌ای بسیاری را در معرض مشکلات قرار می‌دهد.
وی گفته است که افرادی که شامل این برنامه هستند کشور دیگری ندارند که در آن زنده‌گی کنند. به گفته آقای رایان این افراد را والدین‌شان به امریکا آورده‌اند و آن‌ها جای دیگری جز امریکا را به عنوان خانه خود نمی‌شناسند.
برنامه «داکا» که در زمان باراک اوباما، رییس‌جمهور پیشین امریکا، به اجرا در آمد به حمایت از جوانانی می‌پردازد که دارای سند هویتی و مهاجرتی نیستند و با حمایت از آن‌ها باعث می‌شود تا از کشور اخراج نشوند و همزمان برای آن‌ها امکان کار و فرصت تحصیل فراهم آورد.
افرادی که زیر ۳۰ سال هستند برای آن‌که شامل برنامه «داکا» شوند باید اطلاعات شخصی خود را به اداره امنیت داخلی امریکا ارایه کنند.
سپس این افراد مورد تحقیقات پولیس فدرال امریکا قرار می‌گیرند. آن‌ها باید سابقه جرم نداشته باشند، در حال تحصیل باشند و یا تازه فارغ‌التحصیل شده باشند و یا در صورت خدمت در ارتش از آن اخراج نشده باشند.
متقابلا دولت امریکا توافق می‌کند تا هر اقدامی درخصوص وضعیت مهاجرتی آن‌ها را تا دو سال به تاخیر بیندازد.
بسیاری از جوانانی که شامل این برنامه هستند از مکزیک و یا دیگر کشورهای امریکای لاتین هستند.

اشتراک گذاري با دوستان :