عملیات پاک‌سازی طالبان در ولسوالی پشت‌رود فراه پایان یافت

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده عملیات‌ نظامی که به منظور پاک‌سازی افراد طالبان در ولسوالی پشت‌رود ولایت فراه از چند روز به این سو جریان داشت، با سرکوب و نابودی تروریستان مربوط به گروه طالبان به پایان رسیده است.
به گفته وزارت امور داخله، در جریان این عملیات ده قریه بزرگ و کوچک از وجود طالبان پاک‌سازی شده‌اند.
وزارت امور داخله می‌افزاید که در جریان این عملیات سی و سه تن از افراد طالبان به شمول سه فرمانده مهم این گروه بنام‌های ملا عزت، ملا عبدالحمید و ملا وکیل کشته و ده تن دیگر شان به شمول ملا ابراهیم دیگر فرمانده طالبان زخمی شده‌اند. با اجرای این عملیات یک مخفی‌گاه سلاح و مهمات طالبان نیز تخریب و از بین برده شده است.
وزارت امور داخله می‌گوید که در جریان پاک‌سازی ولسوالی پشت‌رود به نیروهای امنیتی و باشنده‌گان محل آسیبی نرسیده است.
هم‌چنین وزارت دفاع نیز از وارد‌شدن تلفات سنگین به افراد طالبان در نتیجه عملیات‌های تعرضی و تهاجمی نیروهای امنیتی در مناطق مختلف کشور خبر داده است.
این وزارت می‌گوید که در این جریان این عملیات‌ها که طی یک شبانه روز گذشته اجرا شد، شصت و سه از تروریستان به شمول پنج عضو داعش کشته و نه عضو شبکه حقانی کشته و بیست و هشت تن دیگر زخمی شده‌اند.
وزارت دفاع می‌افزاید که بیشترین تلفات به تروریستان در ولسوالی ومل ولایت پکتیا وارد شده است. در این عملیات چهارده تن از تروریستان به شمول نه عضو شبکه حقانی کشته و سه تن دیگر زخمی شده‌اند.
به گفته وزارت دفاع، در جریان عملیات پاک‌سازی قریه میرزاولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل نیز یازده تن از افراد طالبان به قتل رسیده‌اند.
قریه میرزاولنگ هفته گذشته به‌دست طالبان سقوط کرد. افراد طالبان و داعش در این قریه ده‌ها غیرنظامی را به گروگان گرفتند که در نتیجه تلاش ریش‌سفیدان محلی اواخر هفته گذشته آزاد شدند. هم‌چنین افراد طالبان و داعش با سقوط‌دادن منطقه میرزاولنگ، بیش از پنجاه تن از غیرنظامیان را تیرباران کرده و سربریده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :