سومین جشن انگور در هرات در نبود برنامه‌ای جامع برای صادرات

۸صبح، هرات: جشن انگور برای سومین بار در هرات با حضور شمار زیادی از مقام‌های دولتی، برگزار گردید. در این جشن بیش از ۱۰۰ نوع انگور به نمایش گذاشته شد. انواع انگور هرات از بهترین انگورها در جهان شناخته می‌شوند.
هرات در غرب کشور بزرگ‌ترین مرکز تولید انگور در افغانستان است که به داشتن انواع انگور در سطح جهان نیز شهرت دارد. باغ‌داران هرات می‌گویند که حکومت برنامه‌ای جامع برای صادرات انگور هرات ندارد، انگور هرات با توجه به تنوع، طعم و لذت فراوانش به راحتی می‌تواند به یکی از بزرگ‌ترین منابع درآمد دهقانان تبدیل شود. اما نبود سردخانه‌ها برای نگهداری و در نهایت پروسس این میوه‌ی پرطرف‌دار، باغ‌داران هرات را از دست‌یابی به دست‌مزدی بهتر بازداشته است.
اما مسوولان اتاق تجارت هرات از روی دست‌گرفتن طرحی برای پیدا‌کردن بازار فروش انگور هرات به بیرون از افغانستان خبر می‌دهند، طرحی که در سال‌های گذشته اجرا شد، اما بازخورد مناسبی نداشت.
گزارش‌هایی وجود دارد که در هرات بیشتر از ۱۲۰ نوع انگور پرورش یافته می‌تواند، اما در پی جنگ‌های شدیدی که در طول چهار دهه بیداد کرد، بسیاری از تاکستان‌های این ولایت از بین رفت.
جشنواره انگور، تلاشی برای پیدا کردن بازار مناسب
به گفته‌ی مسوولان زراعتی در هرات هدف از برگزاری این جشنواره، شناسایی مشکلات و فراهم‌سازی فرصت‌ها برای کشاورزان شاغل در بخش انگور در هرات است.
محمدآصف رحیمی والی هرات می‌گوید که اداره محلی هرات برای فروش محصولات کشاورزی تلاش می‌کند.
هر چند بسیاری از کشاورزان در هرات تأکید می‌کنند که تغییرات جوی بر میزان تولیدات انگور در سال جاری تأثیرگذار بوده، اما با آن هم به گفته آنان، انگور هرات امسال نیز دست‌کم ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.
عبدالصبور رحمانی، رییس زراعت هرات می‌گوید که ساحات باغ‌های انگور در هرات به هفت هزار هکتار یا ۳۵هزار جریب زمین می‌رسد و از هر جریب زمین سه تن انگور تولید می‌شود.
با این حساب، ولسوالی‌های گذره، انجیل، پشتون زرغون، شیندند، زنده‌جان و… به‌ترتیب ولسوالی‌هایی هستند که تمرکز بیشتر پرورش انگور در آن‌‌ها صورت گرفته است.
انگور فخری، لعل، کشمشی، عسکری، پوشنگی، حسینی، روچه، لوغی، صاحبی، آبی، مسکه، شنگول‌خانی و آب جوش که از نوع انگور فخری ساخته می‌شود، از جمله مشهورترین انگورهای هرات به حساب می‌روند که دارای طعم و مزه‌‎های خاص می‌باشند.
انگور از جمله میوه‌هایی است که ماندگاری و حفظ آن به کارهای دقیق‌تر و سریع‌تری نیاز دارد و هر فردی که در چرخه تولید انگور مشغول است، باید متوجه همه باریکی‌های آن باشد. چون انگور میوه‌ای است که زمان مقاومت آن خیلی کم است.
با آن ‌که هرات، نظر به داشتن انواع انگور که هر یک آن دارای طعم و مزه خاصی می‌باشد، شهرت جهانی دارد، اما با آن هم نتوانسته است که تمامی انگور اضافی‌اش را به بیرون از کشور صادر کند.
مسوولان اداره زراعت هرات، معیاری‌نبودن صادرات انگور، نبود امکانات و مرکزهای پروسس مجهز، آموزش‌ندیدن باغ‌دارانی که در پرورش تاکستان‌های انگور کار می‌کنند و نبود سردخانه‌های مجهز در قریه‌ها، ولسوالی‌ها و حتا شهر هرات را از چالش‌هایی می‌دانند که در مقابل صادر‌کردن انگور هرات به خارج از کشور قرار دارد.
با آن‌که کشورهای عربی علاقه به خرید انگور هرات نشان داده‌اند، اما بنا بر چالش‌هایی که سد راه انگور هرات قرار دارد، بیشتر این محصول به شکل کشمش به کشورهای پاکستان، ایران و هندوستان صادر می‌شود.
چند سال پیش اداره انکشاف باغ‌داری اتحادیه اروپا در هرات اعلام کرد که بر اساس نتایج یک تحقیق پنج‌ساله، این ولایت به‌دلیل شرایط خاص اقلیمی، بهترین مرکز برای رشد و انکشاف انگور و شفتالو در سطح کشور بوده است.
بنا بر معلومات این اداره، شرایط اقلیمی هرات، از جمله سرما و گرما، وزش باد، ارتفاع از سطح بحر در مقایسه با سایر نقاط کشور برای رشد و حاصل‌دهی خوب این میوه، عالی تشخیص شده است. با وجود شهرت، نام و آوازه انگور جهان حتا در بیرون افغانستان، در حال حاضر با وجود ساحات وسیع باغ‌داری در هرات، هنوز باغ‌داری در این ولایت سنتی است و باغ‌داران بهره‌ی کافى از نتایج زحمت خود نمی‌برند.
مسوولان اداره زراعت هرات می‌گویند در صورتی که برنامه‌ی باغ‌داری مطابق با استندرد‌های شناخته‌شده عملی گردد و زمینه‌ی بازاریابی در سطح بین‌المللی فراهم شود، باغ‌داری به یک منبع مهم درآمد برای این ولایت تبدیل می‌شود.

صادرات کشمش به‌جای انگور

به دلیل نبود سردخانه‌های معیاری، بزرگ‌ترین صادرات حاصلات انگور هرات زمانی است که این میوه به کشمش تبدیل می‌شود.
مسوولان زراعت ولایت هرات می‌گویند ده‌ها کارخانه کشمش‌پاکی در ولایت هرات ساخته شده است.
گفته می‌شود که در حال حاضر ده‌ها تن در ولایت هرات در کارخانه‌ی کشمش‌پاکی که سال‌های گذشته ساخته شده بود مصروف کار هستند و با ساخت ۱۵۰ کشمش‌پاکی، دیگر نیروی کار بیشتری در این بخش جذب می‌شوند.
گفته شده که کارخانه‌های جدید با معیار‌های پیش‌رفته‌ی تولید کشمش مجهز هستند که با پروسس آن کشمش افغانستان به بیرون از کشور صادر می‌شود.
افغانستان بیشتر کشمش خود را به هندوستان، ایران، امارات متحده عربی و عراق صادر می‌کند.‌
پیش از این مسوولان در وزارت تجارت کشور گفته بودند که اگر دولت با تاجران و سرمایه‌داران همکاری کند آنان حاضر اند که در بخش فرآورده‌های زراعتی در داخل افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :