رییس‌جمهور: دشمنان آزادی افغانستان ما را شکست داده نمی‌توانند

اشرف‌غنی رییس‌جمهور کشور، می‌گوید که دشمنان آزادی افغانستان و گروه‌های تروریستی نمی‌توانند دولت و شهروندان افغانستان را شکست بدهند.
آقای غنی که در مراسم مشعل‌افروزی مسابقات شکست‌ناپذیر با حضور برخی از مقام‌های خارجی در ارگ ریاست‌جمهوری صحبت می‌کرد، گفت: «دشمنان آزادی افغانستان و تروریستان باید بدانند که ما را شکست داده نمی‌توانند، بلکه ما آنان را شکست خواهیم داد.»
رییس‌جمهور غنی هم‌چنین افزود: «امنیت و ثبات افغانستان به‌ امنیت و ثبات جهان بسته‌گی دارد و ما در خط نخست مبارزه با تروریزم بین‌المللی قرار داریم.»
رییس‌جمهور در این مراسم از قربانی‌های نیروهای امنیتی ستایش کرد و گفت سربازانی که در جنگ با تروریستان بین‌المللی در افغانستان قربانی داده‌اند، قهرمان هستند.
اشرف‌غنی می‌گوید که از طریق راه‌اندازی مسابقات شکست‌ناپذیر سربازانی که در جریان نبرد با تروریستان زخمی شده‌اند مورد حمایت قرار می‌گیرند. به گفته او، هرچند این سربازان زخمی شده‌اند، اما روحیه سالم دارند و باید از قهرمانی‌ها و اراده‌‌شان ستوده شود. رییس‌جمهور خطاب به سربازانی که در جریان جنگ زخمی و معلول شده‌اند، گفت: «شما مثال خوب زنده‌گی برای مردم افغانستان، سمبول اراده ملی، نمونه امید و تعهد، قهرمانان آزادی و نور چشم‌های من هستید.»
در همین‌حال، مایکل بورنز، رییس اجرایی مسابقات شکست‌ناپذیر می‌گوید که قرار است دور سوم این مسابقات در کمتر از پنجاه روز دیگر در تورنتوی کانادا برگزار گردد. وی افزود که در مسابقات امسال به‌شمول افغانستان، از ۱۷ کشور ۵۵۰ تن اشتراک خواهند‌ کرد.
مایکل بورنز علاوه ‌کرد که هدف برگزاری مراسم مشعل‌افروزی مسابقات شکست‌ناپذیر در ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان، این است که از قربانی و شجاعت هزاران سربازی که از سال ۲۰۰۱ به این سو در افغانستان ماموریت انجام داده‌اند قدردانی شود.
مایکل بورنز هم‌چنین گفت که پیشرفت‌های سربازان دارای معلولیت در افغانستان را نظارت می‌کنند و دولت کانادا با خرسندی از آنان در مسابقات شکست‌ناپذیر تورنتو استقبال خواهد ‌کرد.
هم‌چنین کینیت نیوفیلد سفیر کانادا در افغانستان نیز می‌گوید: «کانادا افتخار میزبانی این مسابقات را خواهد ‌داشت، زیرا این تنها مسابقه نه، بلکه قربانی و شجاعت سربازان را در جنگ‌ها آشکار می‌سازد.»
وی افزود: «من بالای افغان‌ها افتخار می‌کنم که در مسابقات تورنتو اشتراک می‌ورزند، هر یک شما به‌خاطر شجاعت و دلیری برنده هستید و جای خرسندی است که در این مراسم با شما از نزدیک دیدار می‌کنم.»
در همین‌حال، جنرال جان نیکولسن فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان، می‌گوید که اخیرا یک دوره آموزشی این مسابقات برگزار شده بود تا یک تیم قدرتمند بازی‌کنان افغان انتخاب شود. جنرال نیکولسن با اشاره به ‌شجاعت سربازان حمایت قاطع گفت: «دلیری شما قابل ستایش است، زیرا شما در میدان‌های جنگ شکست را متقبل نشده و در میدان‌های دیگر نیز شکست پذیر نیستید. نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در کنارتان ایستاده‌اند.»
در اخیر این مراسم، احمدشاه عظیمی به‌نماینده‌گی از تیم ورزش‌کاران افغان پس از مشعل‌افروزی مسابقات شکست‌ناپذیر، مشعل این مسابقات را به‌ جودی میتیک سفیر این مسابقات اعطا کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :