پاکستان یک‌‌هزار پوسته در امتداد مرز احداث کرده است

مقامات پاکستانی گفته‌اند که آنان به صورت یکجانبه دست به حصار کشی و ایجاد پوسته‌های امنیتی در امتداد مرز با افغانستان می‌زنند.
به گزارش صدای امریکا، جنرال آصف غفور، سخنگوی اردوی پاکستان، به خبرنگاران گفته که نظامیان آن کشور بیش از ۲۰۰ هزار نیروی نظامی در امتداد مرز با افغانستان جا به جا کرده و حدود یک‌هزار پوسته امنیتی را نیز احداث کرده‌اند. یک مقام نظامی پاکستان هم‌چنین مدعی شده حکومت افغانستان فقط ۲۰۰ پوسته امنیتی در امتداد سرحد دو کشور دارد.
این سخنگوی نظامی پاکستان هم‌چنین ادعا می‌کند که «تهدید هراس‌افگنی هنوز هم در امتداد سرحد افغانستان وجود دارد» و اسلام‌آباد تا حال قادر نشده است تا به صورت مناسب میکانیزم هماهنگی را با افغانستان ایجاد کند. روی همین دلیل، به گفته آقای غفور، اسلام آباد چاره‌ای جز احداث پوسته‌های امنیتی به صورت یکجانبه در امتداد سرحد با افغانستان نداشت.
ظاهرا حکومت افغانستان مخالف حصارکشی در امتداد سرحد با پاکستان است، زیرا دو کشور هنوز هم مناقشه مرزی دارند.
حکومت پاکستان در حالی از تلاش در مورد امنیت منطقه صحبت می‌کند که مقامات افغانستان بارها حکومت پاکستان به خصوص استخبارات نظامی آن کشور را به حمایت از گروه طالبان و گروه‌های هراس‌افگن مثل شبکه حقانی کرده‌اند. در برخی موارد، مقامات امریکایی نیز اتهامات مشابه وارد کرده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :