مک‌کین: بدون همکاری پاکستان صلح در افغانستان تامین نمی‌شود

جان مک‌کین، سناتور ایالات متحده امریکا در سفری به اسلام‌آباد گفته که بدون همکاری پاکستان در افغانستان و یا در باقی منطقه صلحی تامین نخواهد شد. او در آستانه تجدیدنظر استراتژی امریکا در افغانستان با مقام‌های پاکستان دیدار کرد.
مک‌کین، رییس کمیته نیروی مسلح سنای ایالات متحده در سفرش به پاکستان با سرتاج عزیز، مقام ارشد سیاست خارجی پاکستان و هم‌چنین قمر جاوید بجوا لوی درستیز این کشور دیدار کرد.
به گزارش دویچه‌وله، مک‌کین به یک تلویزیون پاکستانی گفت: «مناسبات ما احتمالاَ مهم‌تر از هر زمان دیگر در گذشته است.»
دو مقام امریکایی ماه گذشته به خبرگزاری رویترز گفته بودند که حکومت رییس جمهور ترامپ در تلاش روی دست گرفتن موضع سخت‌تر علیه اسلام‌آباد به دلیل حضور گروه‌های تروریستی مستقر در این کشور است که از آن جا حملاتی را در افغانستان برنامه‌ریزی می‌کنند.
مک‌کین که سناتور لیندسی گراهام، الیزابت وارن، شلدون وایت هاوس و دوید پردو او را در این سفر همراهی می‌کردند، گفت: «بدون پاکستان، ما صلحی در منطقه نخواهیم داشت.»
سرتاج عزیز، مشاور امور خارجی نخست وزیر نواز شریف نیز گفت که مشارکت استراتژیک پاکستان و ایالات متحده امریکا «برای دست‌یابی به صلح و ثبات در منطقه و فراتر از آن اساسی است.»
هم‌چنین ارتش پاکستان در اعلامیه‌ای گفته است که لوی‌درستیز قمر جاوید بجوا همکاری ایالات متحده امریکا را «عامل کلیدی» برای امنیت خوانده و مک‌کین روی همکاری میان پاکستان و افغانستان تاکید کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :