حادثه لندن احتمالا یک حمله تروریستی بوده است

یک فرد موتر خود را در میان پیاده‌روها در نزدیکی یک مسجد در شمال لندن رانده و دست کم یک تن را کشت. یک فرد مظنون بازداشت شده است و مقام‌ها این حادثه را «حمله تروریستی» می‌خوانند.
پولیس در اعلامیه‌ای گفته است که در این حمله در نیمه‌های شب دوشنبه یک نفر در محل حادثه جان باخت و یک فرد مظنون بازداشت شده است.
در اعلامیه پولیس آمده است: «راننده این موتر توسط جماعت نماز‌گزاران در محل حادثه گرفتار شد و سپس پولیس او را در پیوند به این حادثه توقیف کرد.» مقام‌ها گفته‌اند که دست کم ۱۰ فرد زخمی از این حادثه به شفاخانه انتقال داده شده‌اند.
ترزا می، نخست وزیر بریتانیا از برگزاری یک نشست اضطراری خبر داد و گفت: «پولیس تایید کرده است که این قضیه به عنوان یک حمله احتمالی تروریستی نگریسته می‌شود.» خانم می هم‌چنین با خانواده‌های قربانیان و آسیب‌دیده‌گان غم شریکی کرد.
امبر رود، وزیر داخله بریتانیا گفت پولیس تایید کرده است که واحد ضدتروریستی این قضیه را مورد تحقیق قرار می‌دهد. رود گفت: «همه ما باید در برابر کسانی که تلاش می‌کنند ما را دچار تفرقه کنند و نفرت و هراس می‌گسترانند، قاطعانه در کنار یکدیگر باشیم.»
به گزارش دویچه‌وله، پولیس گفته است که حوالی ساعت دوازده و نیم شب فراخوانده شد. یک شاهد عینی که در مقابل محل حادثه زنده‌گی می‌کند، به بی‌بی‌سی گفته که یک موتر سفید در نزدیکی مسجد فینبوری پارک زمانی متوقف شد که مسلمان‌ها رمضان را تجلیل می‌کردند.
این شاهد عینی گفت: «من از طریق اُرسی صدای داد و فریاد شنیدم، بیرون هرج و مرج بود. همه‌گی صدا می‌زدند که موتر را بر مردم رانده است. من راننده را ندیدم، هرچند می‌گویند که بازداشت شده است، اما موتر را دیدم.»
عبدالرحمان، دیگر شاهد عینی به بی‌بی‌سی گفته که رانننده این موتر «عمدی در میان جمعیت ۱۰ تا ۱۵ نفری راند». او گفت که یک مرد توانست این راننده را برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بگیرد و سپس پولیس رسید.
شورای مسلمان بریتانیا که بزرگ‌ترین انجمن مسلمان‌ها در این کشور است، از طریق تویتر گفته است که این حادثه در نزدیکی محل خدمات اجتماعی مسلمان‌ها به وقوع پیوسته است که در امتداد سرک مسجد فینسبوری پارک قرار دارد. هارون خان، رییس شورای مسلمانان بریتانیا این حادثه را «خشونت‌بارترین جلوه اسلام‌‌هراسی تا حالا» عنوان کرد و از مقام‌ها خواست که برای جلوگیری از چنین جرایمی تلاش بیشتر به خرج دهند.

اشتراک گذاري با دوستان :