تاثر ملکه بریـتانیا از وقـوع پـیاپی حـوادث ناگوار در لـندن

ملکه بریتانیا در پیامی به مناسبت روز تولد رسمی خود از وقوع پیاپی حوادث تلخ در این کشور ابراز تاثر کرد و در عین حال واکنش ملتش را ستود.
به گزارش بی‌بی‌سی، روز شنبه، ۲۷ جوزا، الیزابت دوم در پیامی به مناسبت روز تولد رسمی خود که در وبسایت دربار منتشر شده گفته است: «امروز به طور سنتی روز جشن است اما امسال دشوار است که بتوان احساس شدید حزن ملی را نادیده گرفت.»
در چند ماه اخیر، حمله به مردم در اماکن عمومی، انفجار انتحاری و آتش سوزی در یک برج مسکونی در لندن تلفاتی برجای گذاشته است. ملکه بریتانیا، که با شماری از آسیب دیدگان دیدن کرده، با اشاره به «وقوع پیاپی حوادثی ناگوار» و دعا برای کسانی که این حوادث مستقیما بر آنان اثر گذاشته، گفته است که «در جریان دیدارهای اخیر خود در منچستر و لندن، تمایل فوری مردم سراسر کشور برای ابراز همدردی و حمایت از کسانی که نیاز شدید به کمک دارند مرا عمیقا تحت تاثیر قرار داده است.»
ملکه بریتانیا گفته است که «هرگاه کشور پادشاهی متحده [بریتانیا] در معرض آزمونی دشوار قرار گرفته، نشان داده است که در مواجهه با مصایب مصمم است.»
او افزوده است: «یکپارچه در برابر مصایب، ما هم‌چنان مصم هستیم بدون ترس یا جانبداری، از همه کسانی حمایت کنیم که می‌کوشند برای بازسازی زندگی‌هایی که به نحوی چنین دردناک دستخوش مرگ و جراحت شده‌اند، تلاش می‌کنند.»
در روز ٢٢ مارچ، راننده یک موتر را به میان جمعیت عابران پل لندن راند و سپس به مقابل ساختمان پارلمان رفت و یک مامور پولیس را با چاقو به قتل رساند. در این حادثه پنج نفر و هم‌چنین فرد مهاجم کشته و تعدادی زخمی شدند. روز ٢٢ می، یک تالار کنسرت در شهر منچستر هدف بمب‌گذاری انتحاری قرار گرفت که علاوه بر بمب‌گذار، ٢٢ نفر که بسیاری از آنان نوجوان بودند، جان خود را از دست دادند. روز ٣ جون هم سه فرد مهاجم با راندن یک ون به میان عابران پل لاندن بریج در لندن و سپس حمله با چاقو به عابران، ٨ نفر را کشتند و ۴٨ تن را زخمی کردند. هر سه مهاجم هم به ضرب گلوله ماموران پولیس از پای درآمدند. گروه داعش مسوولیت این حملات را برعهده گرفته است.

اشتراک گذاري با دوستان :