«اعتراض پل تکه‌ای» فعالان مدنی دایکندی به تقدیر بدل شد

۸صبح،‌کابل:‌ در پی ساخت یک پل توسط وزارت احیا و انکشاف دهات در نیلی، مرکز ولایت دایکندی، معترضانی که از چندین سال به این سو، خواستار ساخت این پل بودند،‌ از وزارت احیا و انکشاف دهات به خاطر پاسخ‌دهی‌اش به اعتراض‌ها، تقدیر کردند.
چندین سال پی هم فعالان مدنی دایکندی به خاطر نبود پل مستحکم بر روی دریای کوچک هجدی در نیلی، مرکز ولایت دایکندی اعتراض‌های نمادین را به راه انداختند و خواستار ساخت این پل می‌شدند. در اکثر این اعتراض‌ها، بر روی پل چوبین و لرزان، «پل تکه‌ای» را به صورت نمادین‌ فرش می‌کردند تا توجه حکومت را برای ساخت آن جلب کند. فعالان معترض، از نیلی مرکز ولایت دایکندی و ۶ ولسوالی دیگر این ولایت بودند. یکی از راه‌های مهم اتصال ۶ ولسوالی دایکندی به مرکز این ولایت،‌ تنها از طریق همین پل چوبی ممکن بود.
به گفته‌ی مسوولان از ریاست احیا و انکشاف دهات ولایت دایکندی،‌ اما حالا وضعیت دگرگون شده است، زیرا وزارت احیا و انکشاف دهات،‌ این پل را به هزینه‌ی ۹ میلیون افغانی به طول ۱۶ متر و طی هشت ماه ساخته و اینک به بهره‌برداری سپرده است. تکمیل این پروژه، حالا اعتراض‌های نمادین را به تقدیر از ریاست احیا و انکشاف دهات ولایت دایکندی بدل کرده است.
این پل ۱۶ متری، در منطقه‌ی هجدی نیلی، ‌مرکز ولایت دایکندی با بودجه بیشتر از ۹ میلیون افغانی از آدرس برنامه‌ی ملی راه‌سازی روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات دایکندی ساخته شده است.
شرکت ساختمانی «هیرنیورسل» بر بنیاد قرارداد با وزارت احیا و انکشاف دهات، هشت ماه کار کرده است تا این پل به پایه‌ی اکمال برسد. روز گذشته بانو معصومه مرادی والی ولایت دایکندی، رییسان بخش‌های ملکی و نظامی، متنفذان، نماینده‌گان شورای ولایتی، نماینده‌گان جامعه‌ی مدنی و رسانه‌ها، در همایشی حضور یافتند که طی آن پل هجدی رسماً به بهره‌برداری سپرده شد.

اشتراک گذاري با دوستان :