رقم متقاضـیان پناهـندگی در آلمان از ترکـیه افزایـش یافـته اسـت

بر اساس گزارش یک رسانه آلمانی، شمار ترک‌هایی که در آلمان تقاضای پناهندگی می‌دهند رو به افزایش است. در این میان ۴۵۰ کارمند دولتی ترکیه در آلمان تقاضای پناهندگی داده‌اند.
به نقل از دویچه‌ وله، مجله اشپیگل گزارش داده که در اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی حدود ۴۵۰ تقاضای پناهندگی از دیپلومات‌ها، سربازان، قاضیان و دیگر کارمندان دولتی ترکیه ارایه شده است.
حکومت ترکیه آن‌ها را متهم به ارتباط با جنبش گولن می‌کند که گویا در کودتای ناکام علیه رییس‌جمهور رجب طیب اردوغان در سال گذشته دست داشته‌اند.
بر اساس این گزارش، بعضی از این متقاضیان پناهندگی قبلا به عنوان سربازان ناتو در بلجیم مستقر بوده‌اند. یک مشاور نظامی در سفارت ترکیه در یکی از کشورهای افریقایی نیز در آلمان تقاضای پناهندگی کرده است.
جمعا در اداره آلمان برای مهاجرت و پناهندگی بیش از ۷۷۰۰ تقاضا از شهروندان ترکی در حال بررسی است. میزان قبولی متقاضیان پناهندگی از ترکیه در سال ۲۰۱۶، هشت درصد بوده است، حالا قرار است این شمار آشکارا افزایش یابد.
حکومت ترکیه از ماه‌ها به این سو علیه افراد مظنون به طرفداری از جنبش گولن برخورد می‌کند. انقره فتح‌الله گولن رهبر این جنبش اسلامی را که در ایالات متحده امریکا به سر می‌برد، متهم می‌کند که در کودتای ناکام نظامی در ماه جولای ۲۰۱۶ دست داشته است. از این زمان به این سو، در ترکیه ده‌ها هزار طرفداران احتمالی جنبش گولن یا زندانی‌ و یا از خدمت دولتی برکنار شده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :